AK Kadınlar 2019'a odaklandı - Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Global

AK Kadınlar 2019'a odaklandı

AK Kadınlar 2019'a odaklandı
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz genel merkez tarafından “Kadın kollarında görev almak ister misiniz?” adlı çalışma başlatıldığını ve Kocaeli olarak hedeflerinin 2019 yılına kadar 250 bin kadına ulaşmak olduğunu açıkladı

AK Parti İl kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz basın açıklamasında, “2001 yılından beri çalışmalarımızı  sürdürdük. Kongre sürecimizi başlattık. Bu süreci birlik içerisinde atlatacağız. AK Parti kadın kolları dünyanın en büyük kadın hareketidir. 4 milyon kadın üyemiz var. Bunu 8 milyon üyeye çıkarmak için hedef koyduk kendimize. Kadınlarımızın hayat kalitesinin arttırılması adına güzel projeler hayata geçiriyoruz. Kocaeli’de 114 bin civarında kadın üyemiz var. 2019’da hedefimiz 250 bin  kadın katılımını sağlamak. Üyelik diye bir kriterimiz yok” dedi.

 

YILMAZ (1)

GENEL MERKEZ KAMPANYA BAŞLATTI

“Genel merkezimizin bir projesini başlattık” diyen Yılmaz, “Kadın kollarında görev almak ister misiniz?  projemizin adı.  “www. akkadinbasvuru.com” sitesinden başvuruları alabiliyoruz. Katılmak isteyen kadınlarımız oradan form doldurabilirler. Bu kampanyayı çok daha büyütmek istiyoruz. Bizimle çalışmak isteyen tüm kadınları davet ediyoruz. Kadın dayanışması çok önemli. Gerek ev hanımları, gerek akademik düzeydeki kadınlarımızla birçok güzel projeyi hayata geçirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

“YARIN MÜLAKAT VAR”

Serpil Yılmaz sözlerini, “Kongre süreçlerimiz başladı. 2 Ağustos’ta delege çalışmalarımızı başlatmıştık. Ana kademeden sonra 1 ay içerisinde kongrelerimiz başlıyor. 21 Eylül’de Kartepe’de ilk kongremizi yapacağız. Formatımız ana kademe de olduğu gibi tek liste usulüyle olacak.  Ön mülakat burada yapılacak. Biz de bu Cuma günü Ankara’ya aday adaylarımızı götüreceğiz. En geç yarın isimler netleşecek, kamuoyuyla paylaşacağız. 6-7 kişini başvurusu var şu anda. Yarın 11.30’da mülakatımız var” ifadeleriyle noktaladı.

 

İLK KONGRE KARTEPE’DE

AK Parti’de geçtiğimiz günlerde  ilçe ana kademe kongre takviminden sonra, kadın kollarının da kongre takvimi belli olmuştu. Takvime gire  Kadın Kollarında ilk  kongre takvimi 21 Eylül Perşembe günü Kartepe’de yapılacak.

 

KADIN KOLLARI TAKVİMİ

21 Eylül Perşembe Kartepe

28 Eylül Perşembe Karamürsel

5 Ekim Perşembe Darıca

6 Ekim Cuma Dilovası

7 Ekim Cumartesi Gölcük

17 Ekim Salı Çayırova

19 Ekim Cumartesi İzmit

26 Ekim Perşembe Derince

27 Ekim Cuma Başiskele

31 Ekim Salı Kandıra

7 Kasım Salı Körfez

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat konak_dr