23 Temmuz 2018 Pazartesi

Bu soruları yanıtlamazsan ya karaktersizsin ya iftiracı

Bu soruları yanıtlamazsan ya karaktersizsin ya iftiracı
Siyaset Yazdır

Haber

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın yolsuzluk iddialarına son kez yanıt veren AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ‘’Ey Tahsin Tarhan, hangi FETÖ’cülerle iş birliği yaparak bu belgeleri aldın? AK Parti il başkanlığına adaysın da haberimiz mi yok? 7 ay önce elde ettiğin belgeleri neden şimdi yayınladın? Eğer bu sorulara cevap veremezsen ya karaktersizsin ya da iftarıcı’’ dedi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, haftalık olağan toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ceyhan, geçtiğimiz günlerde CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın ‘’AK Parti Kocaeli il başkanının mobilya şirketleri üzerinden haksız kamu ihalesi ve büyük miktarlarda kazanç elde ettiği’’ yönünde öne sürdüğü yolsuzluk iddialarına son kez yanıt vererek bu konuyu kapattı. Açıklamasında Tarhan’a yüklenen Ceyhan, ‘’Ben kamunun haricinde ben kime ne kadar iş yaptığımın hesabını kimseye verecek değilim. Böyle bir ahlaksızlık yok. Şimdi soruyorum: Ey Tahsin Tarhan, hangi FETÖ’cülerle iş birliği yaparak bu belgeleri aldın? AK Parti il başkanlığına adaysın da haberimiz mi yok? Herhalde genel başkana takla attırmak istiyor. 7 ay önce elde ettiğin belgeleri neden şimdi yayınladın? Eğer bu sorulara cevap veremezsen ya karaktersizsin ya da iftarıcı’’ dedi.

 

TÜRK MAHKEMELERİNDEN KAÇAMAYACAKLAR

Bugün Kandıra’da FETÖ/PDY kapsamında başlayan 92 sanıklı Donanma davalarını AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman ve Mehmet Akif Yılmaz ile birlikte takip eden Ceyhan, ‘’Duruşma salonunda start verildi. Bu bağlamda Kocaeli’de 92 sanıklı FETÖ terör örgütünün başı Fethullah gülen in de içinde bulunduğu dava süreci başladı bizler de bugün davanın ilk gününde gidip izleyelim, masumların kanını dökenleri takip edelim diyerek ilk gün oradaydık. Her gün arkadaşlarımızın temsilen takip etmesi münasebetiyle hem arkadaşlarımızın hem vatandaşlarımızın katılımını icra edeceğine inanıyorum. Yarından itibaren savunmaları başlıyor. Türkiye bir hukuk devleti. Bazen milletimizin sabrını taşıracak değişik savunmaya da yeltenseler de Türk mahkemelerinden kaçacak yerleri olamayacak’’ şeklinde konuştu.

 

İLÇE KONGRELERİ BAŞLIYOR

Kongre sürecinde olan ilçe teşkilatlarındaki temayül yoklamalarını değerlendiren Ceyhan, ‘’Kartepe kongremizi icra ettik. Kongrelerimizin artık startını veriyoruz. Cumartesi Karamürsel’de Gazanfer Bilge Kültür Merkezindeyiz. 17’sinde Darıca’da kapalı spor salonundayız. 19 Eylül Salı günü de Dilovası’nda kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Her üç saydığım ilçede de ilçe başkanlarımız devam ettiği için temayül gibi alakalı bir konu yoktur. Beş ilçemizin temayülünü bitirirken Çayırova ve Gebze ilçelerinde mülakatları da bitirdik. Bugün ve yarın Körfez, İzmit ve Kandıra olur mu bilmiyorum bu beş ilçemizden Ankara’ya davet edilme işlemini en kısa zamanda adayları netleştirip yönetim hazırlıklarını bitireceğiz’’ açıklamalarında bulundu.

 

13 EYLÜL’DE ANKARA’DAYIZ

Devamında Ceyhan, temayül yoklamalarına katılımdan memnun olduğunu belirtirken ‘’Körfez’de 168 davetlimiz vardı, 142 kişi katıldı. İzmit’te 207 davetlimiz vardı, 174 tane arkadaşımız katıldı. Kandıra’da 210 tane arkadaşımız davet edildi, 178 arkadaşımız katıldı. Bunlar oldukça iyi sayılar. Haftaiçi mesai saatinde 2 saatlik temayüller bunlar’’ dedi. Devamında 13 Eylül’de Ankara’da bir istişaremiz var. Saat 13.00-14.00 arasında. Ankara’ya artık son 3’e düştüğümüz ilçelerimizi davet edilecek gibi gözüküyor. Bunlardan biri Çayırova gibi gözüküyor. Üç tane ilçenin kongre hazırlıklarını mekansal olarak yapıyoruz’’ ifadelerine yer verdi.

 

ÇAYIROVA KONGRESİ 30 EYLÜL’E ALINDI

Ceyhan, ‘’Genel merkezimizin aldığı bir karar çerçevesinde muhtarlarımızın siyasi olarak görev almamaları konusunda bir kararı var. Bu konuda da muhtarlarımızdan anlayış bekliyoruz. En kolay kongre bile zordur. Diğer yandan başka bir işimiz daha var. 12 ilçe kadın ve gençlik kolları kongremiz de var. Bir ay içinde kadın ve gençlik kollarımızın kongreleri de olacak. Yükümüz ağır. İlçe kongrelerimizle ilgili olarak takvimde bir değişikliğe gittik. 1 Ekim’de Çayırova’da kongremiz vardı. TBMM’nin açılışına denk geldiği için 30 Eylül Cumartesi günü İzmit ile birlikte icra edeceğiz’’ sözlerine yer verdi.

 

YÖNETİMDE DEĞİŞİKLİK

Devamında Ceyhan, ‘’Diğer taraftan hem merhum Ekrem ağabeyimiz ve Mustafa Kocaman ve Serap Karakaş’ın Kartepe ilçesine geçmelerinden dolayı il başkalığımızda boşluklar oluştu. Yedeklerden Mehmet Ozan Sarıkaya, Oğuzhan Keleş ve Serdar Bayram’ı onların yerlerine geçireceğiz. Yürütme kurulumuzdaki boşluklarımızı kendi içimizde görüşüp sizlere duyuracağız. Herhangi bir sıkıntı olmadan sürecimizi değerlendiriyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

TARHAN DERSİNİ ALMAMIŞ OLACAK

Geçtiğimiz günlerde CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın ‘’AK Parti Kocaeli il başkanının mobilya şirketleri üzerinden haksız kamu ihalesi ve büyük miktarlarda kazanç elde ettiği’’ yönünde öne sürdüğü yolsuzluk iddialarına son kez yanıt veren Ceyhan, ‘’Bu iş artık kabak tadı verdi. Geçen hafta bir sitede Tahsin Tarhan tarafından kumpaslanan bir haber düştü. Yazılan çizilenlere baktım. Kamuoyunu bir konuda bilgilendirmek istiyorum. Biliyorsunuz bu süreç sözcü gazetensin haberi ve tekrardan deklarasyonla kumpasın süreci başlamıştı ben bunun hukuki sürecini başlatmış varsa belgeniz hem kamuoyundan özür dileyeceğimi hem de il başkanı olarak yanlış yaptığımı ifade edeceğimi söylemiştim. Gazeteci arkadaşla konuşmuştum. Tekzip kararından sonra belli ki Tahsin Tarhan bey dersini almamış olacak ki iki hafta önce sözde meclise soru önergesi vermişti. Ondan sonra cevap vermeye tenezzül etmedim. Çünkü duvara nasıl toslayacaklarını merak ettim’’ dedi.

 

FETÖCÜLERİN KUKLASI OLMUŞ

Devamında ‘’Bu bilgiyi almak için ya mahkeme kararınız olacak ya da hukuki bir süreç olacak. Ben il başkanıyım. Bu kentte on beş yıldır ticaret yapıyorum, siyaset yapıyorum. Biz Tahsin Tarhan gibi yattığımız yerden maaş almıyoruz. Boş işlerle uğraşacak vaktimiz yok. Burada kamuoyunu ilgilendiren Zinde Mobilyanın kamuoyuyla iş yapmayacağıdır. Bir haberin etik olması, haberin içeriğinden daha önemli. Benim kime fatura kestiğim kimseyi ilgilendirmez. FETÖ’cülerin kuklası olmuş Tahsin Tarhan 7 ay önce bu belgeleri almış. Bunu yapan TC bunu yapan adalet özgürlük için yürüyenler. Allah korusun 3 günlük hükümeti alsalar özel hayatımız diye bir şey kalmayacak’’ ifadelerine yer verdi.

 

YA AHLAKSIZSIN YA MÜFTERİ

‘’Ben ofis mobilyası işi ve mutfak dolabı imalatı yapıyorum’’ diyen Ceyhan, ‘’Ben kamunun haricinde ben kime ne kadar iş yaptığımın hesabını kimseye verecek değilim. Böyle bir ahlaksızlık yok. Şimdi soruyorum: Ey Tahsin Tarhan, hangi FETÖ’cülerle iş birliği yaparak bu belgeleri aldın? AK Parti il başkanlığına adaysın da haberimiz mi yok? Herhalde genel başkana takla attırmak istiyor. 7 ay önce elde ettiğin belgeleri neden şimdi yayınladın? Eğer bu sorulara cevap veremezsen ya karaktersizsin ya da iftarıcı. Size sunulan bu belgedeki kamu kurumlarını tek tek aldım. Eğer cevap veremezse müfteridir. Ben 7 Şubat 2015’te il başkanı oldum. Ben Kocaeli Büyükşehir’e 5 adet fatura kesmişim. O faturaların hiçbirini il başkanı olduğumda kesmemişim’’ şeklinde konuştu.

 

YOLSUZLUK ARIYORSA İKİ YERE BAKSIN

İl başkanı olduktan sonra kestiği sadece iki faturanın olduğunu belirtirken ‘’Biri milli eğitim müdürlüğüne. Bunun sözleşme ihalesi de Ocak 2015. Diğeri de Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne. Yolsuzluk arıyorsa Tahsin Tarhan’a iki yer göstereceğim. Elif Doğan hanımefendi kendine emanet edilen telefonda 1 milyon 200 bin TL’yi nasıl yükletti. İkincisi Rezidans kraliçesi var. Gamze Akkuş İlgezdi. Kocası belediye başkanı. Kocasının belediye başkanlığı yaptığı yerde Ataşehir’de 3 rezidans olmak üzere 16 tane lüks dairesi olan milletvekilinin hesaplarına girsin bu yolsuzluğu akladığı an ben Tahsin Tarhan’ın samimiyetine inanırım. Cuma günü avukatım aracılığıyla suç duyurusunda bulundum. Tahsin beyin kendisine. İkincisi bu haberi yayınlayan haber sitelerine. Üçüncüsü bu belgeyi hangi maliye bakanı veya vergi dairesinde çıktıysa ona suç duyurusunda bulundum’’ diyerek açıklamalarını sonlandırdı. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr