22 Temmuz 2018 Pazar

Yeni neslin üniversitesine kayıtlar başladı

Yeni neslin üniversitesine kayıtlar başladı
Eğitim Yazdır

Özel yetenekli çocukların kendilerine olan güvenlerini desteklemek ve geleceğe umutla bakmalarına yardımcı olacak, 2017-2018 eğitim öğretim yılıyla kapılarını açacak olan Başiskele Çocuk Üniversitesi’ne kesin kayıtlar başladı

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın Kocaeli’de ilk hayata geçirdiği Başiskele Çocuk Üniversitesi ile özel yetenekli çocukların, okul dışı serbest zamanlarında alacakları eğitimlerle; yaparak, yaşayarak ve eğlenerek; bilimsel ve eleştirel düşünme, sorgulama, sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazanmalarının yanı sıra; erken yaşta yeteneklerini keşfetmeleri ve yeteneklerine uygun alanlarda eğitim desteği almaları hedefleniyor. Kocaeli Üniversitesi ile güç birliği yapan Başiskele Belediyesi Çocuk Üniversitesi’nde eğitimler; 30 Eylül 2017 Cumartesi günü başlayıp 8 Ay (32 Hafta) süreyle hafta sonları devam edecek ve Haziran 2018’de sona erecek.

5

Kademe Eğitimleri; “Zorunlu Temel Dersler” ve isteğe bağlı “Seçmeli Branşlar” olarak iki ayrı kategoride yapılacak.

Öğrenciler 8 aylık eğitim sürecinde hafta sonu yarım gün zorunlu olarak 5 Temel dersin tamamına katılacak, yine aynı hafta sonu bir başka yarım gün (isteğe bağlı olarak) 7 ayrı seçmeli branşın birinden eğitim alabilecekler.

Her bir öğrenci, ilk 4 aylık dönemde sadece 1 seçmeli branştan yararlanabilecek, ikinci 4 aylık dönemde başka bir seçmeli branşa geçecek.

 

7

Zorunlu Temel Dersler: (5 Temel Ders)

1-Fizik-Kimya-Biyoloji ve Deney Okulu,                                                                                         

2-Elektrik-Elektronik ve Robot Teknolojileri Okulu,

3-Zihin Haritaları Okulu (MIND-MAP),

4-Duyu-Beyin-Beden Koordinasyon Okulu,

5-Eğitici Drama Okulu,

 

Seçmeli Branşlar: ( 7 Ayrı Branş)

Eskrim,  Masa Tenisi,  Okçuluk,  Ebru,  Resim,  Akıl Oyunları,  Mekatronik Tamir Atölyesi  (Akıl Oyunları eğitimleri ilk 4 aylık dönemde sadece Pazar günleri, ikinci 4 aylık dönemde sadece Cumartesi günleri olacak;  Mekatronik Tamir Atölyesi eğitimleri ilk 4 Aylık dönemde sadece Cumartesi günleri, ikinci 4 aylık dönemde sadece Pazar günleri olacak.)

 

8

Başiskele Belediyesi Çocuk Üniversitesinin 1. Kademe temel eğitimlerinin devam zorunluluğu var. Her 4’er aylık dönemde mazeretsiz olarak 3 hafta devamsızlığı olan öğrencinin kaydı silinecek.

Cumartesi Ve Pazar Günleri Sabahçı Grupların Eğitimleri SAAT 09.00’da başlayıp, 13.00’ da, öğlenci Grupların Eğitimleri ise SAAT 14.00’ da başlayıp, 18.00’da sona erecek.

Öğrencilerin sağlıklı ruhsal gelişimleri konusunda “Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi gerektiği durumlarda aileler ve okullarının rehberlik birimleriyle bilgi alışverişinde bulunacak.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr