21 Ocak 2019 Pazartesi

Karadenizliler İlimtepe'de coştu

Karadenizliler İlimtepe'de coştu
Kültür-Sanat Yazdır

Körfez Karadenizliler Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kadırga Şenliği’nin 23.’sü İlimtepe Mesire Alanı’nda yapıldı. Alanı dolduran binlerce kişi, horona doymadı

Körfez’deki Karadenizliler, hafta sonu İlimtepe’deydi. Bu yıl 23.’sü düzenlenen Kadırga Şenliği’ne katılanlar, akşam saatlerine kadar bol bol horon tepti. İlimtepe Mesire Alanı’nda gerçekleştirilen ve Dernek Başkanı Hasan Yazıcı ve yönetiminin ev sahipliğindeki etkinliğe; AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, Körfez Belediye Başkan Vekili Faruk Denli ve Başkan Yardımcıları İsa Taş ile Selahattin Kabadayıoğlu, meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar, siyasiler ve çok sayıda Karadenizli katıldı.

 

KEMENÇE

ÖNEMLİ İSİMLER KATILDI

Körfez Karadenizliler Derneği, Körfez Trabzonlular Derneği ve Trabzon Arpalı Köyü Derneği tarafından gerçekleştirilen Kadırga Şenliği’nde; Özlem Devran, Cimilli İbo, Yılmaz Kasapoğlu, Muhammet Vanal ve Yıldırım Gömleksiz gibi isimler sahne aldı. Protokol üyelerine ve dernek başkanlarına günün hatırası olarak ‘kemençe’ hediye edilirken, açık arttırma ile satışı gerçekleştirilen kemençe ise iş adamı Mustafa Alagöz tarafından 10 bin lira ile alındı.

COŞTULAR

 

HEDİYE

 

HORONA DOYDULAR

Şenlikte kısa bir konuşma yapan AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, “İnsanlar yalnız yaşayamaz, toplu halde yaşar. Misafir olduğumuz bir dünyada yaşıyoruz. Önemli olan bu yaşam süresince kendi değerlerimizi korumak. Ve hoş seda bırakabiliyorsak ne mutlu bize” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından söz sırası ‘kemençenin’ oldu. Sanatçılar seslendirdikleri şarkılar ile alandakileri coştururken, Karadenizliler de akşam saatlerine kadar bol bol horon tepti.

HORON (1)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu