21 Mayıs 2019 Salı

Balık fiyatları normale geliyor

Balık fiyatları normale geliyor
Ekonomi Yazdır

Haber

1 Eylül’de başlayan av sezonun ardından balıklar tezgahlardaki yerini almıştı. Fakat ilk günlerde balık fiyatları oldukça yüksekti. Zamanla yaşanan bolluktan dolayı balık fiyatlarında düşüş yaşanmaya başladı. İlk gün kilosu 30 TL’den satışa sunulan hamsi, bugün itibariyle 20 TL’den satılıyor

1 Eylül’de balık avı yasağının kalktığı ilk gün Halkevi’nde bulunan Balıkçılar Pazarı’nda balık fiyatları genel olarak yüksek fiyatlardaydı. Balıkların bollaşması ve hava koşulları nedeniyle balık fiyatları 2 günde düştü. Pazartesi günü 30 TL’den satılan Hamsi, bugün itibariyle 20 TL’ye düştü. Şen Balık işletmecisi Emrah Sevimli, “Önümüzdeki günlerde balık bereketi daha da artacak. Balık fiyatları ise yaklaşık 10-15 gün içinde normal düzeye gelecek ve fiyatlar düşecek” ifadelerini kullandı.

 

TEZGAH

Güncel balık fiyatları şu şekilde:

Hamsi: 20 TL

İstavrit: 10 TL

Mezgit: 12 TL

Somon: 23 TL

Tekir: 15 TL

Çupura: 15 TL

Barbun: 15 TL

Levrek (tane): 8 TL

Sardalya: 10 TL

Palamut: 5 TL

Alabalık: 5 TL

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem