16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci

15 Temmuz ödülleri sahiplerini buldu

15 Temmuz ödülleri sahiplerini buldu
Kültür-Sanat Yazdır

İzmit Belediyesi tarafından, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini için düzenlenen resim yarışmasında ödüle layık görülen çalışmalar açıklandı. Eser sahiplerine ödüllerini İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç teslim etti

İzmit Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini anma konulu, ‘Canlı Performans Karakalem Yarışması’nda’ dereceye giren yarışmacılar belli oldu.

İzmit Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıt Parkı açılışı esnasında, 2 saat süreyle, canlı olarak karakalem tekniğiyle resimlerini çizen yarışmacılara ödülleri İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç tarafından teslim edildi.

 

MİLLET OLARAK DERS VERDİK

15 Temmuz darbe girişiminin, Türk halkına, devletine ve Türkiye'nin değerlerine yönelik saldırı olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Oruç “hain girişimde;  Türk milleti olarak bayrak, vatan, ezan dendiği zaman hep birlikte omuz omuza, gönül gönülle hareket ederek,  düşmanlarımıza dünyayı nasıl dar edeceğimizi bir kez daha gösterdik. 15 Temmuz’da Türk milleti kadınıyla, erkeğiyle, genciyle büyük bir destan yazdı.  Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın talimatlarıyla, hayata geçirdiğimiz anıtlarımızla,  temalı parklarımızla, demokrasi şehitlerimizin adını verdiğimiz kültür merkezlerimiz ve komplekslerimizle, düzenlediğimiz yarışmalarla  o gecenin ve kahramanlıkların unutulmamasını istiyoruz.  Yaptığımız çalışmalarımızla gelecek nesillerimizin de o gece verilen mücadeleyi ve o kahramanlıkları bilmesini ve   daha güçlü bir Türkiye için çok daha fazla çalışmalarını amaçlıyoruz” dedi.

 

 

ÖDÜLLER VERİLDİ

Jüri üyeliğini İkramettin Karaman, Hayrettin Şen ve Ali Özgür’ün yaptığı yarışmada 12 kişinin katıldığı karakalem tekniğinde yapılan desen çalışmaları değerlendirildi. Işık, gölge, perspektif, oran, orantı, çizgi değerleri ve verilen konuya yaklaşım (tema) kriterleri dikkate alınarak yapılan değerlendirmede üç çalışma ödüle layık görüldü. Ödül kazanan yarışmacılar ve aldıkları ödüller ise şöyle;

1.’lik ödülü; Selma Yılmaz (1.000 TL.)

2.’lik ödülü; İbrahim Demir (750 TL.)

3.’lük ödülü; Yunus Emre Uysal (500 TL.) nakit para ödülü aldılar.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu