21 Ocak 2019 Pazartesi

I:O Art Residence Bahçecik 5 Eylül’de sergilenecek

I:O  Art Residence Bahçecik  5 Eylül’de sergilenecek
Kültür-Sanat Yazdır

Haber

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen I:O Art Residence Bahçecik projesi kapsamında çalışmalar sürüyor. Sergi 5 Eylül’de Kedi Kafe’de açılacak ve bir ay süreyle ziyaretçilerin beğenisine sunulacak

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen I:O  Art Residence Bahçecik çalışmaları tüm hızıyla sürerken projenin tanıtım toplantısı Kedi Kafe’de gerçekleştirildi. Serginin bu yılki konusu ise düzen olarak belirlendi. Dokuz ülkeden toplamda on sekiz sanatçı bu konuyu sorgulayarak eserlerini Helikon Art Center'de üretecek. Serginin sponsorluğunu Kandemir Sigorta’nın sahibi Ercan Kandemir yapıyor.

 

ÜÇLÜ (2)

SOKAKTA SANAT OLACAK”

Sergi öncesinde açıklamalarda bulunan Orhan Özçalık, “19 Ağustos'ta başlayan ve halen sürmekte olan çalışmalarımız 5 Eylül'de Kafe Kedi'de açacağımız sergi ile son bulacaktır. Sergi bir ay süre ile ziyaretçilerin beğenisine sunulacaktır. Yapılan eserler kafelerde sergilenerek sokaklarda sanat oluşmuş olacak” dedi.

 

TOPLU (3)

KATILIM GÖSTEREN İSİMLER

Sergiye katılım sağlayan isimler ise şu şekilde;Maggie Hazen (ABD), Karina Bugayova (Almanya), VJ Yarkus (Ukrayna), Serdar Tepe (Türkiye), Anton Karyuk (Ukrayna), Lena Siyatovska (Ukrayna), , Mert Acaröz (Türkiye), Berkin Günsay (Türkiye), Ellina Lapovok (Avustralya), Zeina Kinav (Lübnan), Tamilla Gamza (Ukrayna), Olya Babak (Ukrayna), Zlatko Krstevski (Makedonya), Stephen Gunning (İrlanda), Alp Aslan (Türkiye), Sang Hoon Lee (G. Kore), Jasmine Sarp (ABD)

Küratörler: Dymitro Goncherenko (Ukrayna) ve Orhan Özçalık (Türkiye). 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu