19 Temmuz 2018 Perşembe

Körfez'de muhteşem festival

Körfez'de muhteşem festival
Kültür-Sanat Yazdır

Kocaeli 1. Uluslararası Müzik ve Dünya Halk Dansları Festivali kapsamında Körfez'e gelen 17 ülkeden 600 konuk, gösterileri ile izleyenleri büyüledi. Gecenin finalinde ise Vira Cemal konseri vardı

ENSTANTANE (2)

Kocaeli Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği ve Vira Kültür Sanat Gençlik ve Spor Derneği tarafından düzenlenen, Büyükşehir, Körfez, İzmit ve Kartepe Belediyelerinin de destek verdiği Kocaeli 1. Uluslararası Müzik ve Dünya Halk Dansları Festivali, Körfez Belediyesi'nin ev sahipliğinde muhteşem gösterilere sahne oldu. 17 ülkeden ilimize gelen 600 konuk, ilk olarak Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran tarafından ağırlandı.

 

BAŞKAN BARAN

BARIŞ VURGUSU YAPTI

Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen buluşmada konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, tüm dünya için 'barış' temennisinde bulundu. Yapılan bu tür etkinliklerin hem ülkemiz hem de ilimiz için önemli olduğuna değinen Başkan İsmail Baran, "Bu tür etkinliklerin temelinde, birlik ve beraberlik vardır. Hepimiz biriz, kardeşiz. Farklı kültürler bizleri ayırmaz daha da bütünleştirir" ifadelerini kullandı.

 

KORTEJ

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Festival kapsamında Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin önünden başlayarak Tütünçiftlik Kültür Merkezi'ne kadar süren kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Kendi ülkelerine ait yöresel kıyafetler ile 600 kişilik kortej vatandaşlardan da ilgi görürken, yabancı konukları balkonlarından el sallayarak selamladılar.

 

GÖSTERLER (6)

VATANDAŞLAR İLGİ GÖSTERDİ

Tütünçiftlik Kültür Merkezi'nin önünde gerçekleşen gösterileri izleyenler arasında; Körfez Kaymakamlığına vekaleten bakan Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve eşi Bilge Baran, Başkan Yardımcısı İsa Taş, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Aydın, Artvinliler Dernek Başkanı Mikail Kalyoncu, Vira Derneği Başkanı Erdoğan Cineviz, çok sayıda STK temsilcisi ve vatandaşlar katıldı.

GÖSTERLER (3)

 

PLAKET

MUHTEŞEM ORGANİZASYON

Gösteriler öncesinde konuşan Artvinliler Dernek Başkanı Mikail Kalyoncu, desteklerinden dolayı Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran'a teşekkür etti. İsmail Baran da birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı konuşması sonrası sözü Kaymakam Akın Yılmaz'a verdi. Kaymakam Yılmaz da bu tür etkinliklerin çoğalması temennisinde bulunarak, güzel bir organizasyon düzenlendiğini belirtti.

 

VİRA CEMAL

'BULGAR KOLBASTISI'

Yapılan konuşmaların ardından 17 ülkeden gelen konuklar, gösterilerini sergiledi. Özellikle Bulgaristan'dan gelen ekibin 'kolbastı' gösterisi, izleyenleri adeta büyüledi. Tüm gösteriler ayakta alkışlanırken, gecenin finalinde Vira Cemal sahne aldı ve sevilen şarkılarını seslendirdi. Sahnede Karadenizli şarkıcı olunca, festivali izlemeye gelenler de bol bol horon tepti. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr