20 Eylül 2018 Perşembe
Global

Hoşgörü şehri Kocaeli

Hoşgörü şehri Kocaeli
Kültür-Sanat Yazdır

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği ve Vira Kültür Sanat Gençlik ve Spor Derneği ile ortaklaşa düzenlenen Kocaeli 1.Uluslararası Müzik ve Dünya Halk Dansları festivali heyeti, Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti

Akçakoca Toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette; Kocaeli Artvin Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Mikail Kalyoncu, Vira Kültür Sanat Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Erdoğan Cineviz ve 19 Ülkeden gelen konuklar hazır bulundu. Kocaeli Artvin Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Mikail Kalyoncu, Vali Aksoy’a kabullerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek Dernek Plaketini takdim etti.

 

9

KOCAELİ’DE BİR İLK

Vali Hüseyin Aksoy ise yaptığı açıklamada; “Farklı ülkelerden Kocaelimize gelen konuklarımıza hoş geldiniz diyorum. Dünyada barışın sağlanması bakımından kültürlerin birbirlerini etkilemeleri ve insanların birbirlerini daha iyi anlamaları büyük bir önem taşımaktadır. Kocaeli’de bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan bu festivale katılan bütün konuklarımız, aynı zamanda dünya barışına ve insanların birbirlerini anlamasına da fırsat verecek bir davranışta bulunmuş oluyorlar.

 

12

EV SAHİPLİĞİNDEN MUTLUYUZ

Kentin kültürel değerlerini burada sergileyerek, kendilerini tanıtma fırsatı ve diğer ülkelerin de onları tanıma anlamında bir fırsatı ortaya koymuş oluyorlar. Kocaeli, Türkiye’nin önemli kentlerinden biri, bu anlamda festivale Kocaelili olarak ev sahipliği yapmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Umuyorum ki burada kaldığınız süre içerisinde yaşadığınız güzel anılarla buradan ayrılmış olacaksınız.” dedi.

 

15

RENK KATTINIZ

Kocaeli, Türkiye’nin en önemli sanayi şehri ama aynı zamanda kültürel ve doğal güzellikleriyle turizm bakımından çok önemli değerleri barındıran bir kent. Kocaeli farklı kültürlere sahip insanların birarada hoş görü içerisinde yaşadığı bir kent. Sizlerin de buraya gelerek bu etkinliği Kocaeli’nde gerçekleştiriyor olmanız, Kocaeli’nin bu sosyal yapısına ayrı bir renk katmış olacaktır”diyen Vali Aksoy, bu organizasyonu gerçekleştiren bütün kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür etti.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr