Koç’tan müşterilerine uyarı - Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi
16 Ağustos 2018 Perşembe
Global

Koç’tan müşterilerine uyarı

Koç’tan müşterilerine uyarı
Ekonomi Yazdır

Haber

Altının gramı 146,9 TL ile son iki ayın zirvesine ulaşırken Kocaeli Kuyumcular Derneği Başkanı Nuri Koç, altın gibi değerli madenlerin maliyetinin altına satanlara itibar etmemeleri konusunda müşterilerini uyardı

Altının gram fiyatı, 146,9 TL ile son iki ayın en yüksek seviyesine yükseldi. Önceki gün 146 dolayında seyreden altının gram fiyatı, yüzde 0,8 artışla günü 146,5 TL seviyesinde tamamlandı. Dün ise 146,9’a yükselen gram ile ilgili Kocaeli Kuyumcular Derneği Başkanı Nuri Koç, gazetemize açıklamalarda bulundu. Devamında Koç, müşterilerini “Yüzde 2’lik karlarla satılabilen ürünleri maliyetine ve maliyetin altına satanlara itibar etmesinler” şeklinde uyardı.

 

ALTIN

KRİZ FİİLE DÖNÜŞÜRSE…

Açıklamasında Koç, “Bugün 146 TL’yi gördü. Bunun birinci sebebi maalesef Kuzey Kore ile Amerika arasındaki medyaya yansıyan sözlü kriz. 1250 Dolar seviyesinde olan onsun 1285 Dolara çıkmasıyla TL bazında dolar artmasa da onsun artmasıyla beraber 141 TL olan altın şu an 146’lara çıktı. Bu kriz sözde kaldığı sürece bu seviyelerde seyreder, ama fiile dönüşürse altın çok daha yükselir. Öyle bir durumun olmamasını umuyoruz” şeklinde konuştu.

 

MALİYETİN ALTINDA SATANA İTİBAR ETMESİNLER

Düğün sezonunda altın satışlarının nasıl gittiğini de anlatan Koç, “Ramazan Bayramı’ndan sonra kuyumcu sektörü daha da canlandı. Dolayısıyla herkes bütçesine göre hareket ediyor. Bu sezonda gram da çeyrek de bilezik de satılıyor. Bizim en büyük arzumuz şu: Ekonominin canlı olduğu şehrimizde kuyumculuk sektörümüzde hem kuyumcuyu hem de müşteriyi mağdur etmeyecek alış ve satışların olmasını sağlamak. Müşterilerimiz, yüzde 2’lik karlarla satılabilen ürünleri maliyetine ve maliyetin altına satanlara itibar etmesinler. Altın gibi değerli madenin dünyada değişmeyen bir fiyatı var. Eğer onun altına fiyat satan olursa itibar etmesinler” açıklamalarında bulundu.

KOÇ

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat konak_dr