23 Temmuz 2018 Pazartesi

Bilgi Köprüsü’nün gurur tablosu

Bilgi Köprüsü’nün gurur tablosu
Eğitim Yazdır

Haber

Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Korkmaz, “2016-2017 LYS’de ilk 100’de 8, ilk 1000’de 44, ilk 5000’de 119 öğrencimiz var” diyerek “Bu gurur tablosu hepimizin” şeklinde konuştu

İlimizde eğitim alanında başarısını ikiye katlayan Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nın kurucusu ve aynı zamanda AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Üniversite Hazırlık 2016-2017 LYS Gurur Tablosunu kamuoyuyla paylaştı. Korkmaz, “Boğaziçi Üniversitesi’ne 8, ODTÜ’ye 6, İTÜ’ye 7, Hacettepe Üniversitesi’ne 3, Yıldız Teknik Üniversitesi’ne 4, İstanbul Üniversitesi ÇAPA Tıp Fakültesi’ne 4, Marmara Üniversitesi’ne 4, 9 Eylül Üniversitesi’ne 1 öğrencimiz şeklinde bu liste böyle uzayıp gidiyor. Puan türlerinde ilk 100’de 8 öğrencimiz var, ilk 1000’de de 44 öğrencimiz var, ilk 5000’de 119 öğrencimiz var” diyerek “Bu gurur tablosu hepimizin” şeklinde konuştu.

 

BİLGİ KÖPRÜSÜ (2)

GURUR TABLOSU

Açıklamasında Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Korkmaz, “Gurur tablomuzu sizlerle paylaşmak istedik. Ben şahsen bu kentte doğup büyüyen, bu kentin çocuğu olan eğitimci bir kişiyim. Yıllarca hem devlet kademesinde hem de özel eğitim anlamında bu kentin çocuklarına hizmet etmek için çalıştık. Son olarak etüt merkezi, anaokullarımız derken bu sene de özel eğitim kursumuzla bu başarımızı taçlandırdık. Hamdolsun ki bugün çok güzel bir gurur tablosuyla karşı karşıyayız. Ben bu tabloda öncelikle Kocaeli Valimize, İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, bu işin mutfağında olan okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

YÜZDE 90’I YERLEŞTİ

Devamında Korkmaz, “Kocaeli’de son yıllardaki eğitim konusundaki ivme çok güzel noktalara doğru gidiyor. Başarı aslında istediğimiz noktada mı? İnşallah daha iyi seviyelere getireceğiz. Bu kentin çocukları her şeyi hak ediyorlar. Bizler de eğitimin paydaşı olarak bu başarıda bir nebze de olsa elimizden geldiği kadar katkı sağladıysak ne mutlu bize. Bizim özel eğitim kursumuzda 12. Sınıfta devam eden üniversite sınavına giren öğrencilerimizden yüzde 90’ın üzerinde yerleşme oldu” ifadelerine yer verdi.

 

8 ÖĞRENCİMİZ İLK 100’DE

Hangi üniversiteye kaç öğrenci gönderdiklerini de istatistiksel olarak açıklayan Korkmaz, “Boğaziçi Üniversitesi’ne 8, ODTÜ’ye 6, İTÜ’ye 7, Hacettepe Üniversitesi’ne –ki bunlar ilk 100’e giren öğrencilerimiz- 3 öğrenci, Yıldız Teknik Üniversitesi’ne 4, İstanbul Üniversitesi ÇAPA Tıp Fakültesi’ne 4, Marmara Üniversitesi’ne 4, 9 Eylül Üniversitesi’ne 1 öğrencimiz şeklinde bu liste böyle uzayıp gidiyor. Öğrencilerimizden 20 tanesi tıp fakültesi, 10 öğrencimiz diş hekimliği fakültesi, 44 öğrencimiz mühendislik fakültesi, 8 öğrencimiz mimarlık, 8 öğrencimiz hukuk fakültesine gidiyor. Puan türlerinde ilk 100’de 8 öğrencimiz var, ilk 1000’de de 44 öğrencimiz var, ilk 5000’de 119 öğrencimiz var” açıklamalarında bulundu.

 

BİLFEN

KOCAELİ’YE BİLFEN GELİYOR

“Tabi bu da bizim için bu kent için gurur tablosudur” diyen Korkmaz, “Ben de bu kente her alanda hem siyasi hem de eğitim alanında hizmet etmek için gelmiş bir arkadaşınız olarak gurur duyuyorum. Biliyorsunuz bu ülkenin çok saygın kurumlarından biri BİLFEN. Çeşitli haberlerle gündem olmuştu. Bu bize nasip oldu. Kendileriyle görüşüyoruz. BİLFEN olarak bu kente güzel bir eğitim kurumunu kazandıracağız. Binamız İzmit Bayındırlık mevkiinde. Hedefimiz 2018 Nisan ayında bitirmek. 1100 öğrenci kapasitemiz olacak” diyerek açıklamasın sonlandırdı. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr