21 Temmuz 2018 Cumartesi

Kızılay, Fevziye’de Kök hücre standı açtı

Kızılay, Fevziye’de  Kök hücre standı açtı
Sağlık Yazdır

Haber

Kızılay Kan Merkezi, İzmit Kaymakamlığı ve Kocaeli Anneleri Platformu tarafından Türk Kök projesi kapsamında Fevziye Cami avlusunda stant açıldı

Kök hücre numunelerinin başta Lösemi olmak üzere çeşitli kan hastalıklarına çare olabileceğini vurgulayan Kızılay Kan Merkezi Kan Bağışı Kazanım Uzmanı Gülden Ünal, “Tüm Kocaelili vatandaşlarımızı standımıza bekliyoruz. Gelip bilgi alsınlar. Standımız Ağustos ayının Salı ve Çarşamba günleri saat 15.00 ile 22.00 arası açık olacaktır” dedi. İzmit Kaymakamlığı’na başvurularak Eylül ayında da projenin devam edeceği öğrenildi.

 

kan

EŞLEŞMEYLE OLURSA BİR HAYAT KURTULACAK

Kök Hücresi için vatandaşlardan 3 test tüpü kan alınacak. Tahlil temiz çıkarsa Doku İnceleme Veri Tabanı’ na gönderilecek ardından Dünya Kök Hücre Veri Tabanı’na giriş yapılacak. Şayet eşleşme olursa Sağlık Bakanlığı devreye girerek kişiyle iletişime geçecek. Sağlığı uygun ise koldan 5 gün boyunca aşılama yapılacak. 5’inci gün sabahı kök hücre ayrıştırma işlemi gerçekleştirilerek bir kişinin hayatı kurtarılacak. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr