23 Temmuz 2018 Pazartesi

Kültür Okulları'nda gelenek değşimedi

Kültür Okulları'nda gelenek değşimedi
Eğitim Yazdır

2017 LYS yerleştirme sonuçları açıklandı. Geçen yıl aldığı sonuçlarla büyük başarı yakalayan Kültür Eğitim Kurumları, Anadolu Lisesi ve Temel lisesi ile bu yıl da LYS’ye damgasını vurdu

Türkiye 14.’sü ve Kocaeli 1.’si olan Serhat Emre Çoban ve arkadaşları en iyi bölümlere yerleşerek yine Kültür Eğitim Kurumları’nın yüz akı oldular. Kültür Eğitim Kurumları’nın 11 Öğrencisi Tıp Fakültesine, 5 öğrencisi Diş Hekimliği, 5 öğrencisi de Eczacılık fakültelerine yerleşti. Bunların yanında 11 öğrencisi Hukuk, 94 öğrencisi de mühendislik fakültelerine yerleştiler. Diğer öğrenciler ise Mimarlık, İktisadi ve İdari Birimler ve Fen Edebiyat fakültelerinde kendilerine yer buldular. Türkiye 14.’sü ve Kocaeli 1.’si olan Serhat Emre Çobanise ilk tercihi olan Koç Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümüne Tam Burslu olarak yerleşti.

 

derece

"PIRIL PIRIL GENÇLERİ GÜZEL YERLERE UĞURLADIK"

Sonuçların ardından açıklama yapan Kültür Eğitim Kurumları yöneticileri “Çalışmalarımızın meyvesini yerleştirme sonuçları ile birlikte topladık. Ülkemize ve milletimize faydalı olacağını düşündüğümüz bu pırıl pırıl gençleri en güzel yerlere uğurladık. Bu süreçte desteğini esirgemeyen tüm velilerimize, çabaları için tüm öğretmenlerimize ve bu çabaları boşa çıkarmaya tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Allah bahtlarını açık etsin” dedi. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr