21 Temmuz 2018 Cumartesi

Hollywood gülüşüne sahip olmak ister misiniz?

Hollywood gülüşüne sahip olmak ister misiniz?
Sağlık Yazdır

Günümüzde estetiğin önemi tartışılamaz şekilde önemli hale gelmiştir ve estetikle güzelliğimizi bütünleyen etkenlerden biri de dişlerimizdir. Son yıllarda diş polikliniğine gelen hastaların en çok sorduğu sorulardan biri de diş beyazlatmadır. Peki nedir beyazlatma işlemi?

diş hekimi pelin uçar

Beyazlatma dişlerin yapısında bulunan veya dış etkenlerle dişin iç yapısına katılan renklenmeleri ortadan kaldırıp dişlerin kalıcı olarak daha beyaz hale getirilmesi işlemidir. Her insanın kendisine özgü diş rengi vardır. Tıpkı her insanın kendine özgü ten rengi olması gibi, diş rengi de bireyden bireye değişir. Diş beyazlatmayla ilgili merak edilenleri Aile Konak Hastanesi diş hekimi Pelin Uçar cevapladı.

 

Diş beyazlatmak için farklı yöntemler vardır;

1) Diş doktoru yardımıyla profesyonel beyazlatma, klinikte uygulanır.

2) Evde uygulanan doktorun önerisi doğrultusunda gerçekleştirilen beyazlatma sistemi.

 

BEYAZ DİŞ DİYETİ YAPIN

Bu iki işlemin birlikte uygulanmasıyla çok güzel sonuçlar elde edilir. Hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın, dişinizin ne kadar beyazlaşacağı ilk baştaki rengi ve renk bozulmasının kaynağı ile ilgilidir. Kahverengi-sarı dişler genelde beyazlaşırken, gri dişler daha az beyazlaşır. Sonuçlar garanti edilemez. Diş beyazlatma yapıldıktan sonra beyaz diş diyeti uygulanır. (Bu diyeti 2 hafta uygulayın) Kırmızı şarap yerine-beyaz, Espresso yerine capicuno, vişne suyu yerine elma suyu içmek gibi. Aynı zamanda içinde diş beyazlatma ojanları bulunan macunlar kullanmalısınız.

 

BEYAZLATMA GÜVENLİ MİDİR YOKSA DİŞLERE ZARAR VERİR Mİ?

Yapılan araştırmalarda %10 luk beyazlatma solüyonunun kullanımında hiçbir zarar yoktur. Yapısal değişiklik ve kalıcı hasar oluşturduğunu gösteren bir araştırma yoktur.

 

DİŞ BEYAZLATMANIN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

  • Beyazlatma jeli dişte hassaslaşmaya neden olur. Bazı diş temizliği ojanlarının önüne geçilmiştir.
  • Hassasiyet olursa hekimimiz işlem sonrası florü uygular. Buda hassasiyeti azaltmaya yardımcı olur.
  • BEYAZLATMA ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

Genelde beyazlatma sonrasında renk kaybolur. 6 ay ve 1 yıl arasında sabit kalır. Her 6 ayda bir ara seanslarla bakım sağlanır.

 

DİŞLER HERKESTE AYNI ORANDA MI BEYAZLAR?

  • Hayır. Sonuçlar farklıdır. Bazı kişilerin dişleri farklılaşması aylar alabilir. Dişlerde sarılaşma, grileşmeden ne kadar fazlaysa dişler o kadar beyazlar.
  • Bazı hastalarda ne kadar çok beyazlatma yaparsanız daha az olur. Dolayısıyla beyazlatmayla ilgili sonuçlar garanti edilemez.

Gülüşünüz insanların sizinle ilgili fark edeceği ilk şeydir. Beyaz dişlerde gülüş estetiğinizde en önemli unsurdur. Beyazlatmanın nasıl yapıldığı ve hangi yöntemlerle daha iyi sonuçlar alabileceğinizi öğrenmek için hekimimize danışınız ve güvenle gülümseyin.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr