25 Eylül 2018 Salı
Global

Derince-Doha arasında direkt konteyner hattı kuruluyor

Derince-Doha arasında direkt konteyner hattı kuruluyor
Ekonomi Yazdır

Safiport Derince Limanı ile Doha Hamad Limanı arasında direkt deniz nakliyatı seferleri düzenlenmesine ilişkin anlaşma sağlandı

Deniz Haber Ajansı'na göre  Safiport Derince Limanı ile Doha Hamad Limanı arasında direkt konteyner hattı kuruluyor.

KONUŞMA

Katar tarafından Charlotte Trading and Contracting Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Hamad bin Thamer J. M. Al Thani ile Türkiye tarafından Safi Derince Uluslararası Liman İşletmeciliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Hakan Safi, Katar’ın Doha Hamad Limanı ile Türkiye’nin Safiport Derince Limanı arasında karşılıklı olarak konteyner, dökme ve genel kargo yükleri için direkt deniz nakliyatı seferleri başlatılması konusunda dün gerçekleşen anlaşmada, bugün imzalar atıldı.

 

MUTABAKATA GİDİLECEĞİ BELİRTİLMİŞTİ

Türk ve Katar şirketleri arasında İzmir'de gerçekleşen ikili görüşmelerde, özellikle gıda sektöründe bazı firmaların anlaşmaya vardığı, Kocaeli Derince Limanı ile Doha Hamad Limanı arasında karşılıklı ticari gemi seferlerinin başlatılması için de mutabakata gidileceği belirtilmişti.

 

İZMİR SANAYİ ODASI'NDA İMZALAR ATILDI

Katar ile ticaretin kolaylaştırılması amacı ile yapılan toplantı sonrasında işbirliği için, İzmir Sanayi Odası’nda imzalar atıldı. Böylece, Safiport Derince Limanı ile Doha Hamad Limanı arasında direkt deniz nakliyatı seferleri düzenlenmesine ilişkin anlaşma sağlanmış oldu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr