23 Temmuz 2018 Pazartesi

Akar, ilk kez Akçaray'da

Akar, ilk kez Akçaray'da
Güncel Yazdır

Haber

Akçaray’a ilk kez binen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın tramvaya birlikte binme teklifine yönelik “Tramvay Ceyhan’ın babasının parasıyla yapılsaydı teklifini kabul ederdim” dedi

akar sohbet

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Arasta Park durağından tramvaya binerek Seka Park’a kadar yolculuk yaptı. Tramvaya ilk kez binen Akar, yolculuk esnasında vatandaşlarla sohbet etti. Milletvekili Akar, tramvayın eksikliklerinin henüz giderilmediğini belirtirken “Dünyanın en kısa mesafede ve en uzun sürede tamamlanan tramvayı bizde. Bize bir ilki yaşatamadılar” dedi.  Akar, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın birlikte tramvaya binme teklifine yönelik ise, “Tramvay benim tramvayım. Ceyhan’ın babasının parasıyla ya da eşinin bilezikleriyle yapılmadı. Babasının parasıyla davetini kabul ederdim. Bu kente yapılan her değeri takdirle karşılıyoruz” diye yanıt verdi. 

akar tramvay

 

EKSİKLİKLER GİDERİLMEDİ

Tramvayda basına açıklamalarda bulunan Milletvekili Haydar Akar, “Tramvay yapıldı ancak henüz eksiklikleri giderilmedi. Caddeler henüz tamamlanmamış, gerekli ikaz levhaları konulmamış. Alan sadece beton olarak bırakılmış yeşillendirme, ağaçlandırma olayı başlamamış. Sistematik olarak yapılmadığı için çok uzun sürdü. Dünyada en kısa ve en uzun sürede yapılan tramvay bizdeki. 550 gündü önce. Aşağı yukarı bir 7 ay daha geçti. Bütün bunlar çevredeki esnafa da zarar veriyor. Belediye hiç esnafın durumunu sormadı” şeklinde konuştu.

 

GECE 1’E UZATILMALI

Devamında Akar, şunları kaydetti: Bundan sonraki süreçte umarım başka hatlar da yapılır. Biz de tabi zorlayacağız, daha kaliteli ve daha kısa zamanda yapılması için. Kent 23.30’da hemen evine gidip yatmıyor. Yaz mevsimindeyiz. Vatandaş kafelerde, düğünlerde, fuarda oluyor. Yaz aylarındaki süre en azından 1’lere kadar çekilmesi gerekiyor.

 

IMG_6416

BİZİMLE İLGİLİ YANLIŞ ALGI VAR

Tramvay başladığında yanlış bir algı vardı. Sanki bir karşı çıkıyormuşuz gibi. Bu tramvayın yapımında en büyük emeği geçenlerden bir tanesi benim. Sürekli proje kitaplarıyla dillendiriyordum. Bunların 2004-2009 ve 2014’teki sözlerinden bir tanesi tramvaydı. Bu tramvayda da desteğimizin çok olduğunu düşünüyorum. Çünkü sürekli gündemde tuttuk.

 

GÜZERGAH YANLIŞ OLDU

Türkiye’ye en çok vergi veren ikinci il Kocaeli. Bu ülkeye en çok katkı sunan ancak bu işlerden en az yaralanan kentiz. Özellikle iktidardaki milletvekillerine ve yerel yöneticilerine sesleniyorum. Bu konuda merkezi hükümeti zorlayın ve Kocaeli halkı alsın. Bana göre güzergah yanlış oldu. Yine de sineye çekiyoruz. Para da kazandırıyor bu kente, ama asıl yapılması gereken yoğun trafiğin yaşandığı kentin üst bölgesiydi. Yani İzmit Ortaokulu ve İzmit Lisesi arasındaki caddede ve Devlet Hastanesi ve Mehmet Ali Paşa ve Cumartesi Pazarı caddesinde yapılmalıydı. Bu haliyle bütün kenti aşağı indiriyoruz.

 

BİZE BİR İLKİ YAŞATAMADILAR

Dünyada en kısa mesafede ve en uzun sürede yapılan tramvay olmasından dolayı bir ilki yaşatamadılar bize. Kocaeli ilkleri CHP’nin döneminde yaşadı. Umarım bundan sonra ki projelerde ilki yaşatırlar. Bu kadar gelire rağmen bu kentin bu kadar ihmal edilmesi vatandaşlar tarafından da hoş karşılanmıyor. Hep birlikte el ele vererek bu kentin ihtiyaçlarını karşılamalıyız. Mesela henüz banliyö trenlerimiz çalışmıyor. Her yönüyle ihmal edilmiş bir kent. Deniz kirliliği, hava kirliliği. Toprak konusunda da her taraf sanayi. Kocaeli halkı daha iyi şeylere layıktır. Hayırlı olsun milletimize ve eksikliklerin de bir an evvel giderilmesini bekliyoruz.

 

haydar

CEYHAN’IN BABASININ PARASIYLA YAPILMADI

“Benim de bu tramvaya katkım var” diyen Akar, “Muhalefet milletvekiliyim. Elimdeki proje kitapçığını aldım günlerce konuştum. Nerede bu bizim tramvayımız diye. O yüzden de yapmak zorunda kaldılar” derken son olarak basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akar, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın birlikte tramvaya binme teklifine yönelik “Tramvay benim tramvayım. Ceyhan’ın babasının parasıyla ya da eşinin bilezikleriyle yapılmadı. Babasının parasıyla davetini kabul ederdim. Bu kente yapılan her değeri takdirle karşılıyoruz” diye yanıt verdi. 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr