26 Eylül 2018 Çarşamba
Global

2. Gebelik Okulu hamilelerin yanında

2. Gebelik Okulu hamilelerin yanında
Sağlık Yazdır

Konak Hastanesi İzmit, 2 yıldır her ayın son Cuma günü devam eden Gebelik okulu ile katılımcıların bilinçli bir şekilde gebelik sürecini geçirmelerini sağlıyor. Okulda hamilelik süreçlerinden beslenmeye, anne sütünün öneminden emzirme usullerine kadar pek çok konuda eğitimler veriliyor

Konak Hastaneleri İzmit,  2 yıldır her ayın son Cuma günü devam eden Gebelik okulu eğitimlerine 28.07.2017 tarihinde Konak Hastaneleri İzmit eğitim salonunda yaptığı eğitimlerle devam etti.

 

Özlem Kuyruklu 1-İdari Direktör

İÇERİK VE EĞİTİMCİLER

Gebelik okuluna talebin her geçen gün artmakta olduğunu ve katılımcıların bilinçli bir şekilde gebelik okulundan ayrıldığını belirten Konak Hastaneleri  İzmit İdari Direktörü Özlem Altıntaş Kuyruklu, bu ay yapılan  gebelik okulunun içeriği ve eğitimcilerle ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Saat 12.00 ile 17.00 arasında yapılan  eğitimlerimizde katılımcılarımıza hamilelik sürecinin nasıl olacağı, bu esnada nasıl beslenecekleri, gebelik sonrasında neler yaşayabilecekleri, beslenme süreçleri, yapabilecekleri egzersizler anlatıldı.

Aynı zamanda anne sütünün önemi ve emzirme usulleri konusunda bilgi aktarıldı  ve psikolog tarafından bütün bu süreçlerde psikolojilerinin nasıl olacağı ve nasıl düzeltilebileceği konusunda bilgiler verildi.

 Eğitimlerimizi Kadın Doğum Uzmanımız Gülçin Aydar, Diyetisyenimiz Nurcan Bıçakçı, Fizyoterapistimiz Nimet Altınata, Çocuk Hastalıkları Hekimimiz Tanfer Taşpınar, Psikoloğumuz Angela Örge, Neonatoloğumuz Aydın Erdemir, Emzirme Danışmanımız ve Bebek Hemşiremiz Seher Koşar verdi.. “

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu BasiskeleSanayi konak_dr