22 Temmuz 2018 Pazar

Rize Kavurması da Artık Etçi Beyler’de..

Rize Kavurması da Artık  Etçi Beyler’de..
Rehber Yazdır

Bölgemizde Döner ve İskender denilince akla ilk gelen mekan Etçi Beyler Restoran, yeni bir çeşide daha imza attı. Gerçek Rize kavurması da artık Etçi Beyler’de

etçi

Köseköy Ankara Caddesi üzerinde 500 m2 alanda aynı anda 300 kişiye hizmet verebilen  Etçi Beyler Restoran’da yenilikler bitmiyor. Özellikle Döner ve İskender Kebabıyla tartışmasız lider bir mekan olan Etçi Beyler Restoran’da gerçek Rize Kavurması da müşterilerinden tam not aldı.

 

Tufan Ubay

RİZE KAVURMASINA YOĞUN TALEP VAR

Yeni ürünleri olan Rize kavurması hakkında bilgiler veren işletme sahibi Tufan Ubay, şunları söyledi: ‘’ Geleneksel bir tadı olan Rize kavurması özellikle Rize'de yapılan tadına münhasır bir kavurmadır.  Ancak bizler bu tadı Kocaeli halkının beğenisine sunmak istedik ve beklentilerimizin üzerinde bir taleple karşılaştık.

 

Rize Kavurması

YİYEN BIRAKAMIYOR

Oldukça ünlü olan Rize kavurmasını özel bakır kaplarda yapıyoruz.  Bakır kazanların içerisinde yapılan Rize kavurmasının pişmesi de çok önemli bir unsur taşımaktadır. Özellikle etin kemiksiz ve çok yağlı olmaması gerekmektedir. Öncelikle iç yağı kazanın alt kısmına ve üstüne küp şeker şeklinde etler doğranır.  Belirli aralıklarla su ilave edilerek pişirilir. Kavurma pişmeye yakın tuz ilave edilir. Rize kavurmasında suyun ölçüsü etlerin üzerini kapatacak şekilde olur. Daha sonra harlı ateş üzerinde kavurmaya ve pişmeye bırakılır.  15 dakika arayla karıştırılır ve son olarak ateşin harı düşürülür ve yavaşça pişmesi sağlanır. Kavurmanın içine tuz haricinde baharat atılmaz, etin kendi lezzetiyle sunumu yapılır. Tadını alan müşterilerimizin bir daha bırakamayacağı bir lezzete sahip olan Rize kavurmasını herkesi denemeye davet ediyorum.’’dedi.

Güler yüzlü ve mesleğinin erbabı çalışanlarının değer kattığı Etçi Beylere Restoran’da kavurma ziyafeti çekmeniz için işte adres ve telefonu:

 

İstasyon Mahallesi Ankara Caddesi No:89 – Köseköy / Kartepe – Kocaeli

0262 373 40 50 – 0 536 070 58 58

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr