20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

AK Genç Derince’den İsrail’e tepki

AK Genç Derince’den İsrail’e tepki
Güncel Yazdır

Haber

İsrail’in Kudüs’e saldırılarına tepki gösteren AK Parti Derince Gençlik Kolları Başkanı Tanju Yılmaz, “Allah’a yemin olsun, resule salat olsun, reise selam olsun, dünyaya sözümüz olsun. Susmayacağız, yılmayacağız, durmayacağız, mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” dedi

Kudüs’e yapılan saldırıların ardından İsrail’e olan tepki ülke genelinde gün geçtikçe artıyor. AK Parti Derince İlçe Gençlik Kolları da dün Derince Merkez Camii’nde kıldıkları öğlen namazının ardından İsrail’e tepkisini dile getirmek amacıyla kent meydanında toplandı. AK Parti Derince Gençlik Kolları’nın düzenlediği basın açıklamasına katılanlar ellerinde pankartlar, Türk bayrakları ve Filistin bayrakları ile yer aldılar. Açıklamaya Derince İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tanju Yılmaz ve yönetiminin yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Şirin, AK Parti İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Aykut Çağlayan ve yöneticileri, geçmiş dönem Derince Gençlik Kolları Başkanları, TÜGVA Teşkilat Başkanı Muhammet Hanefi ve çok sayıda partili katılım sağladı.

 

YILMAZ (1)

EZAN DAHİ YASAKLANMIŞTIR

Basın açıklamasını yapan Derince İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tanju Yılmaz, “İsrail’in 1967’den bu yana işgal altında tutmakta olduğu Doğu Kudüs’te 14 Temmuz Cuma günü Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’yı üç gün boyunca ibadete kapatmış ve ezanın dahi okunmasını yasaklamıştır. Bu üç gün boyunca İsrail, Mescid-i Aksa’nın resmi görevlilerinin dahi girişini engellerken kendi istihbarat görevlileri ile arama adı altında Aksa’ya baskın düzenleyerek tarihi eserlere, belgelere ve asırlık el yazması kitaplara zarar vermiştir. İsrail bu davranışları ile yaptığı yanlışlara yenilerini eklemeye devam etmektedir” dedi.

 

IMG_5247

RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ÖĞRENCİLERİYİZ

Devamında Yılmaz, “Bugün Kudüs’te, Mescid-i Aksa’da yaşananlar ve İsrail devletinin terörizmi andıran uygulamaları karşısında hayretler içerisindeyiz. Biz bu uygulamaları da bu zulmü de lanetliyoruz. Bizler, tüm dünya mazlumlarının gönüllerini fethetmiş bir liderin, usta Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrencileriyiz. Gençliğimizi Recep Tayyip Erdoğan’ın kavgasının tam ortasına düşüren Rabbimize hamdolsun. Her zalimin karşısında, her mazlumun yanındayız, arkasındayız. Geçmiş 50 yılın ardından bugün, Mescid-i Aksa’da Cuma namazının kılınmasını engelleyen zihniyet şunu bilmelidir ki; zalimlerin zulmüne bu gençlik boyun eğmez” şeklinde konuştu.

 

IMG_5251

İNANIYORUZ VE GALİBİZ

Yılmaz, “Ey Mescid-i Aksa’da annesi şehid edildikten sonra namluyu alnına dayayan İsrail askerine elindeki çatal ile direnen koca yürekli çocuk unutma; Müminlerden öyle yiğitler vardır ki, onlar Allah’a verdikleri sözde sadakat gösterdiler. Onlardan bazıları şehit oluncaya kadar çarpışacağına dair yaptığı adağını yerine getirdi. Kimisi de şehit olmayı bekliyor. Bu yüzden, üzülme, hüzünlenme, yes’e kapılma. Emin ol inanıyoruz ve galibiz” ifadelerini kullandı.

 

DÜNYAYA SÖZÜMÜZ VAR

Son olarak İsrail’e olan tepkilerini sert sözlerle haykıran Yılmaz, “Kahrolsun çocuklara silah doğrultan vicdansızlar, mahvolsun hiçbir kutsal tanımayan ahlaksızlar, yerin dibine batsın insafsızca yapılan tüm hesaplar, helak olsun postallarıyla, kurşunlarıyla, korkak yüreklerindeki karanlıklarıyla haremimize tecavüz etmeye kalkan tüm alçaklar. Allah’a yemin olsun, resule salat olsun, reise selam olsun, dünyaya sözümüz olsun. Susmayacağız, yılmayacağız, durmayacağız, zaman bizimdir, mekan bize emanettir, son zalimin zulmü bitene kadar, son mazlumun yüzü gülene kadar, mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” diyerek açıklamasını sonlandırdı. 

 

İşte açıklama:

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem