20 Nisan 2018 Cuma

Gençlik Ata'sı için yürüdü

Gençlik Ata'sı için yürüdü
Güncel Yazdır

Haber

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Örgütü’nün düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı yürüyüşüne katılan yüzlerce genç bayramı coşkuyla kutladı

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Örgütü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı Merkez Bankası önünden Sabri Yalım Parkı’na kadar yaptıkları yürüyüşle kutladı. Yürüyüşte başta CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal ve yönetimi olmak üzere İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Haydar Akar, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, meclis üyeleri, çok sayıda partili ve yüzlerce vatandaş katılım sağladı.

IMG_7113

 

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Merkez Bankası önünde toplanan grup ellerinde bayraklar ve pankartlarla yürümeye başladılar. Yürüyüş öncesi yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Yürüyüş Yolu’nun iki tarafı barikatlarla kapandı. Sloganlar atarak yürüyen yüzlerce insan Sabri Yalım Parkı’nda yürüyüşü sonlandırdı. Daha sonra saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Basın açıklamalarının ardından sahne alan müzik grubu İzmir Marşı ve Gençlik Marşlarını seslendirirken vatandaşlar da hep bir ağızdan eşlik etti.

 

HASTA ZANNEDİLEN ADAM

İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mustafa Can Tekoğlu, “Burada bulunan herkese teşekkür ediyor, günün anlam ve önemine geçmeden önce 72 gündür, haksızlığa maruz kalarak işlerinden olan ve seslerini duyurmak için açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için sizlerden kuvvetli bir destek alkışı istiyorum. 19 Mayıs 1919, Türk tarihinin kötü gidişatının değiştiği, hasta zannedilen adamın yeniden hayat bulduğu tarihtir. 19 Mayıs, dünyada emperyalizme karşı kesin bir başarıyla sonuçlanan ilk ulusal kurtuluş savaşının başladığı gündür. İstiklal Harbi’nin zaferle taçlanmasının ardından Mustafa Kemal Atatürk, tarihimiz için en önemli adımlardan birinin atıldığı bu günü bizlere, gençlere armağan etmiştir” şeklinde konuştu.

 

YSK ELİMİZDEN ALINMIŞTIR

Tekoğlu devamında, “Türkiye Cumhuriyeti, zor şartlar altında, bir yandan yokluk diğer yandan iç ve dış düşmanlarla mücadele edilerek kuruldu. Ancak, bu gün geldiğimiz noktada Önce Atatürk İlkeleri yozlaştırılarak içi boşaltılmış, yüz yıllarca farklılıklarıyla birlikte yaşamış olan halk bu sefer farklılıkları yüzünden ayrıştırılmış, terör devreye sokulmuştur. Taşı toprağı altın dediğimiz ülkemiz, Sudan'dan 99 yıllığına üretim yapmak için toprak kiralar olmuş, cumhuriyet tarihinde zorluklarla kurulan birçok devlet kuruluşu zarar ediyor bahanesiyle özelleştirilmiş ve küresel sermayeye kul edilmiştir. Vatandaşlık haklarımızdan olan oy kullanma hakkımız henüz elimizden alınmamış ancak oyların hukuka uygun şekilde kullanılması ve sayılması ile yükümlü olan kurumu YSK, elimizden alınmıştır” ifadelerine yer verdi.

 

IMG_7161

TEK KİŞİNİN İKİ DUDAĞI ARASINA BIRAKMAYACAĞIZ

HAYKIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

“Bizler, cumhuriyetin ilelebet bekçileri olarak yaşamayı görev edinmiş gençler olarak bu ülkeyi hiç kimsenin yıkmasına izin vermeyeceğiz” diyen Tekoğlu, “19 Mayıs 1919'da başlayan kurtuluş mücadelesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlamış, silah arkadaşları ve halkıyla birlikte el ele, omuz omuza verdiği emeklerle zafere ulaşmıştır. Tıpkı; 1919 yılında olduğu gibi birlik ve beraberlikle, Atatürk ilke ve inkılaplarının gölgesinde elimizden geleni ardımıza koymayacağımızı, geleceğimizi hiç kimsenin tek eline teslim etmeyeceğimizi, milli mücadele ile kazanılmış olan özgürlüklerimizi bir tek kişinin iki dudağı arasına bırakmayacağımızı damarlarımızda akan asil kandan aldığımız görevle haykırıyoruz ve daima haykıracağız” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

SAMSUN’DA DOĞAN GÜNEŞ

Ardından söz alan ADD Kocaeli Şube Başkanı Orhan Özdemir ise, “98 yıl önce bugün Samsun’da ülkemizin üzerine yeni bir güneş doğmuştur. Bu güneş Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Ülkemizi düşmandan kurtaran laik, demokratik Cumhuriyetimizi kuran, bağımsızlığımızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi, minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. 19 Mayıs tam bağımsız Türkiye’dir. 19 Mayıs Cumhuriyettir. 19 Mayıs Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bayramımız kutlu olsun” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr BasiskeleSanayi