25 Haziran 2018 Pazartesi

Kurtuluş Destanı Oratoryosu duygulandırdı

Kurtuluş Destanı Oratoryosu duygulandırdı
Güncel Yazdır

Haber

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, ilimizde coşkulu bir şekilde kutlandı. SDKM’de düzenlenen programda 24 Kasım Anadolu Lisesi öğrencilerinin Kurtuluş Destanı Oratoryosu salondakilere duygu dolu anlar yaşattı

ANIT

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Törende Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar başta olmak üzere İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, CHP DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Halil İbrahim Temiz, KYÖD Başkanı Mehmet Toker, ADD Kocaeli Şube Başkanı Orhan Özdemir, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katılım sağladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği kutlama programı Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde (SDKM) devam etti. Program kapsamında 24 Kasım Anadolu Lisesi’nin düzenlediği Kurtuluş Destanı adlı oratoryo salondakilere duygu dolu anlar yaşattı.

 

SAYGI (2)

KENT PROTOKOLÜ AKIN ETTİ

SDKM’de düzenlenen kutlama programına Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, KOTO Başkanı Necmi Bulut, Meclis Başkanı Akın Doğan, Deniz Hava Üst Komutan Vekili Deniz Albay Ender Alev, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Karadeniz, Başsavcı Vekili Ayhan Memik, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, EDOK Eğitim Hizmet Destek ve Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak, askeri erkan, daire müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda veli katılım sağladı.

 

TOPLU

BAĞIMSIZLIĞIMIZIN MİLADI

Programın açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar, “19 Mayıs bağımsızlığımız adına bir milat olmuştur. Bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen başlatılan bu yürüyüş ile bir millet vatanın ve milletin bağımsızlığı için ayağa kalkmıştır. Bugün eğer güçlü yükselen bir Türkiye’den bahsedebiliyorsak bunu geçmişte ödenen bedellere borçluyuz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi sevgiyle kucaklıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde konuştu. Daha sonra 24 Kasım Anadolu Lisesi öğrencileri Artvin yöresine ait halk oyunları gösterisi yaptılar. Ardından öğrencilerin hazırladığı Kurtuluş Destanı oratoryosu katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı. Oratoryonun ardından salonu hınca hınç dolduran vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla hep bir ağızdan Gençlik Marşı’nı söylediler. 

ORATORYO (4)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr