23 Nisan 2018 Pazartesi

Senai Demirci Kitap Fuarı'nda

Senai Demirci Kitap Fuarı'nda
Güncel Yazdır

9.Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan Senai Demirci, her yıl Ramazan ayında televizyonlarda din adı altında magazin anlatıldığını söyledi

9. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan Senai Demirci, Yahya Kaptan Salonu’nda ‘’Biz de Sen de Misafiriz’’ konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Yaklaşan Ramazan ayında televizyon kanallarında yayınlanacak dini programlara gönderme yapan Demirci, ‘’Ramazanda televizyonlarda magazinden geçilmeyecek. Size kimse dini anlatmayacak, dini görünümlü magazinler anlatılacak’’ dedi.

 

SIĞINMAK İSTEYENE YUVA YAPMAK EN BÜYÜK ÖZELLİĞİMİZDİR

‘’Biz dünyanın her çaresiz kalınmış yerine yıllardır sessiz sedasız yardım götürüyoruz’’  diyerek sözlerine başlayan Senai Demirci, ‘’Sığınmak isteyenlere ev yapmak, yuva yapmak bizim en büyük özelliğimiz. Katarakt yaşlı hastalığı olarak bilinir ama Afrika’da çok küçük çocuklar hayatlarının bir bölümünde görmeyi tamamen kaybediyorlar. Bunların tedaviyle gözlerinin açılması em büyük mutluluğumuz. Buradan yapılan yardımların ihtiyaç sahiplerine en doğru şekilde ulaştırılması lazım. Ben de birkaç kez bir doktor olarak bu yardım gönüllüsü arkadaşlarla gittim. Bu yardımları yapanlar alınları öpülesi kardeşler. Biz gönlümüzü nasıl böyle genişlettik sorusunun cevabı Peygamber Efendimizin bize verdiği medeniyettir. Peygamber Efendimiz, Mekke’den Yesrib’e hicret etti. Medine bir şehir ismi değildir, medine din kelimesinin bir başka çekimidir’’ dedi.

 

ALDIĞIMIZ NEFES DE VERDİĞİMİZ NEFES DE BOÇTUR

‘’Şu anda aldığınız nefesler, hücrelerinizin hareket içinde olmasına kadar, üzerinde oturduğumuz yerküre, tepemizdeki gökyüzüne kadar her şeyi her an borç alıyoruz’’ sözleriyle konuşmasına devam eden Demirci, ‘’Aldığımız ve verdiğimiz borç nefestir. Alıp veremesen, verip alamasan ölürsün. Bugün borç günüdür. Bu borcu veren her şeye malik olan Allah’tır. Bu borç kelimesini anladığımızda dinimizi de anlarız’’ ifadesini kullandı.

 

IMG_5866

RAMAZANDA MAGAZİNDEN GEÇİLMEYECEK

Kendisini dikkatle dinleyen konukları yaklaşan Ramazan ayı öncesinde uyaran Demirci, ‘’Şimdi Ramazanda magazinden geçilmeyecek. Size kimse dini anlatmayacak, dini görünümlü magazinler anlatılacak. Bunların hiç biri dinin kendisi değil, reyting almak için, gündemde kalmak için birilerinin uydurduğu sahte sorulardır. Gençlerimiz Deizm batağındalar. Din adına korkutucu bilgi ve nesneler üretiliyor. Aklı başında bir delikanlı veya genç kız, ‘Din buysa ben yokum’ diyor. Bu magazin dinin duruluğunu bile bile öldürüyor. Aptal kutusu televizyon bizi daha derinden aptallaştırıyor. İnşallah bu Ramazanda istiğfar ederler. Para kazanacaksanız başka işler yapın. Bu milletin din adamına, ilahiyatçıya olan çocuksu güvenini sonuna kadar sömürdüler’’ şeklinde konuştu.

 

BİZ BİZE EMANETİZ

‘’Din insanın kendisinin kendisine borç olarak verildiğini bilmesidir’’ ifadesini kullanan Demirci, konuşmasını şu sözlerle tamamladı; ‘’Yeryüzünde 10 milyon yıldır hayat var, ama biz yokmuşuz. Kimse bizim yokluğumuzu dert etmemiş. Hala 7 milyar insanın çok büyük bölümü benim varlığımı bile dert etmiyor, hepimiz için bu böyle. Anlamamız gerek; bin bize emanetiz, biz bize borcuz. Din kendi varlığına kendisini borç bilmektir. Peygamberimizin Yesrib’i Medine yaparken bu bölgeye ve bu bölgedeki insanlara aşıladığı budur.’’

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Başiskele 23 Nisan Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Veral 23 Nisan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr BasiskeleSanayi