23 Nisan 2018 Pazartesi

Huzurlu Sokaklar'da sonuçlar

Huzurlu Sokaklar'da sonuçlar
Asayiş Yazdır

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde, ülke genelinde eş zamanlı olarak başlatılan Huzurlu Sokak operasyonlarının Kocaeli sonuçları açıklandı

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de 17 Nisan Çarşamba günü saat 09.00-ile 15.00saatleri arasında parklar, kavşaklar ve benzeri kamuya açık kentsel mekânlarda çocuklar başta olmak üzere bazı kişilerin araç camı silmek ya da insanları taciz ederek para vermeye zorlamak, mendil, çiçek, hediyelik eşya satışı yapmak veya dilenmek sureti ile toplumun huzur ve güvenliğini tehlikeye düşüren suç veya kabahat teşkil eden yasa dışı fillerin önlenmesi amacıyla Huzurlu Sokak 1 uygulaması gerçekleştirildi.


2 ARANAN ŞAHIS YAKALANDI
Kocaeli’nde Asayiş Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri, İlçe Emniyet Müdürlükleri, Belediye Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Göç İdaresi Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü personelinden oluşan 256 personel, 44 ekip ile 116 ayrı noktada gerçekleştirilen uygulamada, kontrol edilen 292 şahıstan aralarında Hırsızlık, Konut Dokunulmazlığını İhlal ve Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak gibi suçlardan 2 aranan şahıs yakalandı. Yine kayıp olarak aranan 1 çocuk bulundu.


11 KİŞİYE ADLİ İŞLEM
Ayrıca uygulama esnasında görevli memura mukavemet gösteren1 şahsa,ülkeye yasa dışı yollardan girdiği tespit edilen 5 yabancı uyruklu şahsa, çocuklara Mendil sattıran ve dilencilik yapmaya zorlayan 4 şahsa, üzerinde 1 adetRuhsatsız Tabanca,1adet Şarjör ile 8 adet mermi ele geçirilen 1 şahıs olmak üzere 11 kişi hakkında adli işlem yapıldı.

 

DİLENCİLERE CEZA

Uygulamalarda dilencilik yapan 21’i Türk vatandaşı, 6’sı Suriye uyruklu toplam 27 yetişkin şahıs ile 5 Türk vatandaşı çocuğuna toplamda 3515 lira idari para cezası uygulandı. şahısların dilencilikten elde ettikleri anlaşılan 365 liraya el konuldu. Ayrıca mendil satan suriye uyruklu 2 yetişkin ve 17çocuğa Göç İdaresiMüdürlüğü görevlilerince gerekli tebligatlar yapıldı. Geçici Kimlik Belgesi Olmayan 6 çocuk gerekli işlemlerin yapılabilmesi için Geri Gönderme Şube Müdürlüğüne gönderildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Başiskele 23 Nisan Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Veral 23 Nisan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr BasiskeleSanayi