25 Haziran 2018 Pazartesi

Özdağ'ın davasında şok gelişme

Özdağ'ın davasında şok gelişme
Asayiş Yazdır

Haber

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yaklaşık 10 aydır tutuklu bulunan işadamı KOTO Eski başkanı Murat Özdağ bugün ikinci kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada tanıkların ve Özdağ'ın ifadelerinin alınmasından sonra, mahkeme heyeti, Özdağ'ın tutukluluk haline devam kararını aldı. Kararın ardından Özdağ'ın yakınları olaya tepki gösterdi, kimileri fenalaştı. Ertelenen davanın bir sonraki duruşması 7 Ağustos'ta yapılacak

4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ifade veren tanık N.Ö, "2006-2012 yılları arasında çalıştım murat beyle. 6 buçuk yıl kadar Asistanlığını yaptım. Kendisinin terör örgütü üyeliğine ilişkin herhangi bir bilgim yok. Çocukları yurt dışında okuyordu.ben oradaki okullarla irtibata girip gerekli işlemleri yapıyordum. Okul paralarını gönderme işlemi başka  bir personel tarafından gönderiliyordu.FETÖ'ye para yatırdığı gibisinden bir şeye tanık olmadim.Ben maaş konusunda anlaşamayınca istifa ettim" sözlerini kullandı.

 

"2012'DEN BERİ GÖRÜŞTÜĞÜM YOK"

Tanık Ş.T,"Ben eskiden tanırım ancak 2012 yılından beri görüştüğüm biri değildir. Yanına birçok isim kişi gelip gittiğini. Bilirim ama bu insanların cemaatle ilişkisi olup olmadığını bilemem.Arkadaslar arasında yediğimiz bir yemeğe S.M.G adlı bir sahis geldi. Özdağ bu ismin FETÖ'nün önde gelen isimlerinden biri olduğunu söyledi.Bu yemeklerde FETÖ ile ilgili konusmalar olmazdı.

Sanık Özdağ tanık ifadesine yanıt vererek,"bahsettiği kişileri yemeğe getiren kişi ben değilim. Ben tanığın ismini şehrin ileri gelen herkesin katıldığı bir yemek oldunuz belirtmek için ismini verdim"dedi.

 

"ÖZDAĞ İLE BİRKAÇ DEFA, DİNİ TOPLANTILARA KATILDIK"

Tanık E.Ş, "Ben Özdağ ile 1993'ten beri çalışıyorum. Emniyetteki ifadelerinin son kısmı hariç doğrudur. Özdağ'ın Fetö ile ilgisi olmadığını bildiğimden kendim polise giderek ifade verdim. Her nedense emniyet ifadenin sonunda FETO'ye üye oldunu bildiğim için vatan millet aşkıyla geldigimi yazmışlar. İfademde 1 buçuk milyonla ilgili bir şey geçiyor.Bunu da söylemedim. Uzun sürdüğü için ifade vermem işlemin okumadım ifadenin. İş geliştirme ve yatırım uzmanı olarak çalıştım yanında. 97-98 Yıllarında esnaf,mimar gibi gruplara ayrıştırılmıştı insanlar. Toplantılarda dini konular görüşülüyordu. Özdağ la birlikte birkaç defa bu toplantılara katıldık. Ben bu tarihten sonra bir daha Özdag'ın bu toplantılara katıldığını bilmiyorum.

Kasindin kuruluşunda bize teklifte. bulundular Özdag'ın talimat alacak bir yapıda olmadığından dolayı 1 hafta sonra istifa ettik. O zamanki adıyla hizmet hareketiyle Özdağ'ın ilgisinin olmadığını biliyorum.

 

"KOTO BAŞKANI OLDUKTAN SONRA MAKAM ŞOFÖRLÜĞÜNÜ YAPTIM"

Diğer sanık S.C ise. " 2011 den 2014 e kadar Murat Özdağ ın otomotiv şirketinde arabaları yıkıyor, bankaya gidiyor ve notere gidiyordum. Şirketten bana para veriliyordu bende yurt dışında yaşayan oğlunun hesabına para yatırıyordum. Daha sonra KOTO başkanı olduktan sonra makam şoförlüğünü yaptım. Bazen kendime ait telefonu benden alıyordu ve görüşmeler yapıyordu. Ama kimle konuştuğu ile bir fikrim yok çünkü görüşme sırasında müziği açtırırdı yada beni arabadan indirirdi. Ancak anlattığım olay sıklıkla olmuyordu. Benim telefonla görüşme yaptığı zaman nereyi aradığını göremiyordum o yüzden kimi aradığını bilmiyorum" dedi.

 

ÖZDAĞ "DERNEĞE ÜYE OLDUĞUMDAN, HABERİM BİLE YOK"

Duruşmada söz sırası kendisine gelen Özdağ,"Kimse Yok mu Derneği'ne üye olduğumdan dahi haberim yoktu. Arkadaşım üye olduğumu söyleyince istifa ettim. Kanada-Türkiye dostları dernegi Kanada'da küçük oğlumun okuduğu okulun bağlı olduğu tüzel kişiliktir. Dernek midir, vakıf mıdir tam bilemiyorum"dedi.

 

"YEŞİL PASAPORT BENİM PROJEM"

Benim cep telefonumda 18 bin kişi kayıtlıdır. Görüştüğüm kişilerin içerisinde o kadar çok insanlar var mı isterseniz isimlerini verebilirim.ben 4 yıldır sadece bu şehrin gelişmesi için projeler yaptım.bizim gibi insanları herkes arar. Nimetin nasıl planlandığını uzmanlar çok daha iyi görecektir.

250 trilyon benim yıllık cirom okula havale yaptığım miktarlar 250 Euro falan. Yurtdışına Cumhurbaskanimizla, Başbakanımızla gittik. Yeşil pasaport bizzat benim projemdir. Ben bu örgütün yanından geçmem.

 

"BERAAT EDECEĞİME İNANIYORUM"
 Ben terör örgütü üyesi değilim. 2 yılda 20 milyon TL yatırım var. 10 aydır tutukluyum. Yurtdışına gönderdiğim paralar çocuklarımı. Eğitimi içindi. Benim 800 calisanim vardı. Ticari isletmem çok büyük zarara uğradı. Benim iki çocuğum okullarını bıraktı. Beraat edeceğime inanıyorum. Suçum yok.

 

TUTUKLULUK HALİNE DEVAM EDİLDİ

Tanıkların ve Özdağ'ın ifadelerinin alınmasından sonra, mahkeme heyeti, Özdağ'ın tutukluluk haline devam kararını aldı. Kararın ardından Özdağ'ın yakınları olaya tepki gösterdi, kimileri fenalaştı. Ertelenen davanın bir sonraki duruşması 7 Ağustos'ta yapılacak. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr