23 Nisan 2018 Pazartesi

“Eleştirirken güzel, icraata gelince yok”

“Eleştirirken güzel, icraata gelince yok”
Siyaset Yazdır

Haber

CHP İzmit İlçe Danışma Kurulu’nda konuşan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, kendisine yönelik eleştirilerde bulunan İzmit İlçe Başkanı Küçükkaya ile tartışma ortamına girmeyeceğini belirtirken isim vermeden bazı partililere yüklendi

CHP İzmit İlçe Başkanlığı, İzmit İlçe Danışma Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda sinevizyon gösterisi yapıldı.  Ardından İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya toplantıda Divan Kurulunu oluşturdu. Divan Kuruluna İzmit İlçe Gençlik Kollarından Dilşad Hasret Haczeyni ve Mustafa Can Tekoğlu ve Emek Bürosu Üyesi Suca Omurca seçildi. Toplantıda kürsüye çıkan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, geçtiğimiz günlerde kendisine eleştiride bulunan İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ile tartışma ortamına girmeyeceğinin altını çizdi. Ardından Sarıbay, “Biz 50 kişiyle çelenk koyuyoruz. Daha fazla katılım bekliyoruz ama gelen yok. Eleştirirken güzel. İl başkanına, ilçe başkanına salla, icraata gelince yok. Emek, hizmete gelince yok” diyerek bazı partililere yüklendi.

 

ALKIŞLADILAR (1)

YOĞUN KATILIM

İzmit Tanyıldız Düğün Salonu’nda İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve il yönetimi, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, eski milletvekilleri Hikmet Erenkaya ve Bekir Yurdagül, eski il başkanlarından Cihat Altunyuva, Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, Başiskele İlçe Başkanı İrfan Keskin, İzmit eski İlçe Başkanı Selman Yıldırım, Genel Başkan Danışmanı Cuma Karavar, İzmit İlçe Sekreteri Mehmet Nazım Gençtürk, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Bilge Çoker, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, meclis üyeleri, Emek Bürosu üyeleri, ADD Kocaeli Şube Başkanı Orhan Özdemir ve çok sayıda üye katılım sağladı.

 

ÇOK İYİ ORGANİZE OLDUK

Danışma Kurulu’nda konuşan CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Bu kurul öncelikle referandum özel danışma kurulu. Anayasa maddeleri henüz mecliste görüşülürken 5-6 tane danışma kurulu toplantısı yaptık. Mahalle temsilcileri toplantılarımız oldu. ‘İzmit Referandum’ diye bir Whatsapp grubu kurduk. Bu toplantılardan çıkan bir sonuca göre biz çok iyi bir şekilde organize olduk. Bir arkadaşımız Deniz Baykal’ı getirin dedi. Metin Feyzioğlu’nu öneren oldu. Muharrem İnce diyen oldu. Sonunda Muharrem İnce için Hatay’a gidip davet ettim. Biz bu arkadaşlarımızı kafamıza göre belirlemedik. Genel Merkezin önerisiyle getirdik” dedi.

 

KÜÇÜKKAYA

BULUT HAYIRETTİN’E NEFES OLDU

Devamında Küçükkaya, “Belediyenin salonları bize vermeme gibi bir durumuyla karşılaştık. Bu süreçte bir kadın kollarımıza bir de gençlik kollarımıza teşekkür etmek istiyorum. Yürüyemeyen kadınlarımızı telefonun başına oturttuk, 200’e yakın telefon görüşmesi yaptırdık. Gençlik kollarımız bizim bütün fiziki altyapımızı hazırladığından dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz. 60 bin kampanya sürecinde olayı, duyguyu zirvede tutmamız gerektiğini hesapladık. Gençlere daha hızlı ulaşalım diye Hayırettin ve kısa videolarla gençlerimizle iletişime geçmeye çalıştık. Hayırettin’in fikir babası benim ama isim babası eşim Elif hanımdır. Belki espri anlamında eksik kaldık, ama AKP Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, Hayırettin’e nefes oldu” ifadelerine yer verdi.

 

MERKEZ SAĞ AKP’YE DAYANAMADI

 Referandumda tek rakibimiz keşke AKP olsaydı. Emin olun AKP’de bu kadar gönül veren yok. Artık partinin tarihi oluşuyor. Tarihi oluşunca da küskünlükler oluşur. Referandum sürecinde birçok yapı ve merkez sağ AKP’ye karşı dayanamadı. Partimize gönül veren herkese de teşekkür ediyorum. ‘Hikmet Başkan sen şu mahalleye git’ ya da ‘Selman Başkan şu davetiyeleri dağıt’ dediğimde kimse hayır demedi. Nevzat Doğan, belediyenin parasıyla Belsa önünde Evet videosu döndürdü. Bu Belsa ne çekti sizden, FETÖ’cülere bile kiralandı. Bazı etkinliklerde kadın kollarımızdan gözaltına alınanlar oldu. Gençlik kollarımız parti binası önüne bayrak astılar. 40 dakika içinde emniyet geldi, bir tane bayrağı paralel asmışlar da onu indirdiler. Özellikle kadın ve gençlik kollarımıza yeniden çok teşekkür ediyorum. Toplantımıza katılım sağladığınız için de hepinize teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

EN İYİSİNİ YAPTIK DİYEMESEK DE

Ardından söz alan İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal ise, “Referandum sürecinde belki gençler olarak elimizden gelenin en iyisini yaptık diyemeyiz ama elimizden geleni yapmak için çaba gösterdiğimizi söylemek istiyorum. Biz bu süreçte İzmit Genç Meclisi Toplantısı yaptık. Bu toplantılarımızı ayda bir olmak kaydıyla sürekli hale getirdik. Son toplantımızı ‘Referandum Öncesi Eğitim’ konusu üzerine yaptık. İzmit İlçe Örgütü olarak ilimize getirdiğimiz isimlerin etkinliklerinde Gençlik Kolları olarak görevimizi layıkıyla yerine getirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

DİĞER İLÇELERİMİZ BAŞARISIZ DEMİYORUM

Daha sonra kürsüye çıkan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Merkez ilçemiz en başarılı ilçemiz oldu. Bunu derken de hiçbir ilçemize asla başarısız demiyorum. Ben bu başarıda emeği olan katkısı olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu başarı sadece bize ait değil. Platform olsun, emek büroları olsun, diğer siyasi partiler olsun herkes emek sarf etti. Hayır için çalışan tüm kesimlere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

YÜZDE 52-53 HAYIR ÇIKARDI

Sarıbay, referandumda alınan yüzde 49’luk ‘Hayır’ı kabul etmediklerini belirterek “Bu sonuç mühürsüz referandum sonucudur. Eğer mühürsüzleri kabul etmeselerdi yüzde 52-53 düzeyinde ‘Hayır’ çıkardı. Bazı maddeler yoruma kapalıdır, ‘Mühürsüz zarflar kabul edilemez’ bitti. Yorumsuzdur. Bunlar hilebaz, hayır çıksaydı onlar itiraz edecekti. OHAL altında bir referandum geçirildiğini biz tartışamaz hale geldik. Yargının siyasallaşması ile istedikleri kararlar rahatlıkla geçirildi” şeklinde konuştu.

 

İCRAATA GELİNCE BİR ŞEY YOK

Son olarak İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın geçtiğimiz günlerde kendisine yönelik açıklamalarına değinen Sarıbay, “Bizim burada hiçbir ilçe başkanımızla bir tartışma ortamında olmamız mümkün değil. Mesele memleket meselesi diyoruz. Biz burada birbirimizi yiyoruz. Kimse bizden bunu beklemesin. Biz 50 kişiyle çelenk koyuyoruz. Daha fazla katılım bekliyoruz ama gelen yok. Eleştirirken güzel. İl başkanına, ilçe başkanına salla, genel başkana salla, icraata gelince yok. Emek hizmete gelince yok. Elinizi taşın altına koyacaksınız. O yüzden biz dedikodulara yer vermeyeceğiz. Biz bundan sonra Hayırcı platformu nasıl genişletebiliriz onun için çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Başiskele 23 Nisan Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Veral 23 Nisan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr BasiskeleSanayi