24 Haziran 2018 Pazar

"Ezber Bozan Tulumba" Gölcük'te

Ezber Bozan Tulumba Gölcük'te
Rehber Yazdır

Yılların tulumba ve kadayıf ustası Uğur Aslankent, geçen ay Gölcük’te açtığı kendi adını taşıyan dükkanı Tulumbacı Uğur Usta, halktan büyük ilgi ve talep görmeye başladı

KÜÇÜK İŞLETME, KALİTELİ HİZMET

18 yıldır tulumba ustası olarak hizmet veren Uğur Aslankent, yıllardır bir çok firmanın tatlı tedarikçisi olarak üretim yapmış biri. Mado, Güllüoğlu, Aslı Börek, ISS, Sofra Yemek, OBASAN firmalarının yıllardır tatlı tedarikçiliğini yaptı. İki yıl önce geçirdiği kalp krizi rahatsızlığından sonra bir süre işe ara vermek zorunda kaldı. Şimdi ise yoğun stres ve iş baskısından dolayı firmalara tatlı tedariği yapmayacaklarını, küçük bir işletmeyle sadece perakende olarak hizmet vereceklerini belirten Uğur Usta sözlerine şöyle devam etti: ‘’ 11 Yaşında bir kızım var. Kendi kızıma yedirmediğim bir şeyi bir başkasının çocuğuna yedirmeyi Allah bana nasip etmesin. Halkımız kalite ile kalitesiz ürünü artık çok iyi ayırt edebiliyor. Kalite olan her zaman kazanır. Allah korkusu olan herkes üretimine azami dikkat etmek zorunda. Çünkü gıda işi başka bir şeye benzemez.’’dedi.

 

usta kadayıfçı  

 

HAFİF VE ÇITIRI YERİNDE TULUMBA EZBER BOZUYOR

Tamamen doğal malzemeler kullanılarak üretilen tulumba tatlısında kimyasal her hangi bir madde asla kullanılmıyor. Hijyenik ortamda marka malzemelerin kullanıldığı üretimde ayrıca gerçek pancar şekeri kaynatılarak tatlının şerbeti hazırlanıyor. Çıtırı yerinde olan bu tulumbanın bir başka özelliği ise çok hafif olması. Buradaki tulumbayı tek cümle ile ifade etmek gerekiyorsa ‘’Resmen ezber bozuyor’’.

 

kadayıf

ENFES KADAYIF

Hatay-Antakya bölgesine has, bakır tepside pişirilip sade yağ, bolca ve hakiki Antep Fıstığı kullanılarak bakır kazanda şerbeti kaynatılarak hazırlanan Kadayıf  bölge halkı tarafından ciddi talep görüyor.

 

Tulumba ve Kadayıf vatandaşın gözü önünde yapılıp servis ediliyor. Gizlisi saklısı yok.

Ayrıca buradaki ürünlerin tamamı günlük üretilip satışa sunuluyor. Mekanda sabah 8:00 akşam 20:00 saatleri arasında hizmet veriliyor.

 

Pazar günleri de hizmet veren işletmede cemiyetler için toplu sipariş de alınıyor.

Sizde enfes tulumba ve kadayıftan tatmak isterseniz işte adres ve telefonu:

Merkez Mah. Cumhuriyet Cad. No:3 GÖLCÜK

Tel:0532.292 10 11  

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr