20 Nisan 2019 Cumartesi

İlk Jeet Kune Do hakem kursu başladı

İlk Jeet Kune Do hakem kursu başladı
Spor Yazdır

Türkiye Wushu Federasyonu’nun düzenlediği “Hakemlik Semineri”nin ilk durağı Kocaeli Karakuşak Spor Kulübü oldu

Türkiye Wushu Federasyonu (TWF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Abdulvahid Alagöz, MHK Başkan Yardımcısı İlhan Koç ve Jeet Kune Do Kulelkavido (JKDK ) İcra Kurulu Başkanı Yüksel Yılmaz’ın Federasyon adına organize ettikleri kurs başladı. SEKASEM’de bir araya gelen hakem adayları Merkez Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı İlhan Koç’un nezaretinde JKDK İcra Kurulu Başkanı Yüksel Yılmaz tarafından alındı. Kocaeli Karakuşak Spor Kulübü’nde eğitim başlatıldı.

 

“BU SİSTEMDE ADALETSİZLİK MÜMKÜN DEĞİL”

Jeet Kune Do Kulelkavido İcra Kurulu Başkanı Yüksel Yılmaz gazetemize şunları söyledi: “Allah’a şükürler olsun hakemlik aşamasına gelindi. Bu gelişmeler gayretimizle birlikte kabul olunmuş dualarımızın sonucudur. Doğru bildiğimiz yoldan sabırla gidiyoruz. Hiçbir katkısı olmadığı halde sağda solda bize katkıda bulunduklarını söyleyenlerin somut ne katkıları olduğunu onlara siz sorunuz. JKD’ye katkıda bulunanlar bellidir. Biz onların isimlerini gerektikçe ifşa ediyoruz. Bu güne kadar resmi bir maç yapamayışımızın nedeni hakemimizin olmamasıydı. MHK Başkanı Abdulvahid Alagöz’ün dâhiyane beceri ve tecrübesiyle harika bir müsabaka sistemi ortaya çıktı. Bu sistemde adaletsizlik neredeyse mümkün değil. Ben bu müsabaka sisteminin birçok branşı etkileyeceğine inandığımdan rol model olarak görüyorum ve “Alagöz Modeli” diyorum. Branşa katkıda bulunan ikinci bir isim ise kursun ilk gününde bizi misafir eden Merkez Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı İlhan Koç’tur ve müsabıkların salona giriş disiplinleri onun adını taşıyacaktır. Hakem demek maçların olması demektir. Maç demenin ne olduğunu ise zaten siz biliyorsunuz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi