20 Nisan 2019 Cumartesi

Fildişi Sahili’nden Yüksel Yılmaz’a jest

Fildişi Sahili’nden Yüksel Yılmaz’a jest
Spor Yazdır

Tae-Do-Kung Fu Uluslar arası Federasyon (Federation Internationale de Tae-Do-Kung Fu) Başkanı Prof. Dr. Sijo Tahou Sehi, Sijo Yüksel Yılmaz’ı federasyonunun en üst düzey ustası olarak tanıdı

Prof. Dr. G.M. Tahou Sehi Luc Olivier (10. Duan), Fildişi Sahili Cumhuriyeti (Côte d’Ivoire) Afrika’nın batı kısmında yer alan bir ülkede savaş sanatları konusunda eğitmenlik yapıyor. Bir düzine branşta uzmanlığı olan Prof. Sehi Tae-Do-Kung Fu sisteminin kurucusu. Dünya çapındaki WTDKF organizasyonunun başkanlığını yapan Prof. Sehi, Yüksel Yılmaz’a gönderdiği diploma yanındaki notta, “Sijo Yüksel Yılmaz dünyaca tanınmış bir ustadır. Kendisinin dövüş tekniklerini programımıza dâhil ettik çalışıyoruz. Teknikleri bize ilham veriyor. Onun Jeet Kune Do’sunun çok keyifli ve gelişmiş olduğunu düşünüyorum.”

 

Jeet Kune Do Kulelkavido tekniklerinden yararlandığını ve derslerine konu ettiğini söyleyen Prof. Sehi, Sijo Yüksel Yılmaz’a Federasyonunun tanıdığı en yüksek paye olan “Sijo”, “Grand Master” (GM) ve “Profesör” unvanlı uluslar arası onur diploması verdi. Sijo Yüksel Yılmaz da branşının tekniklerinin uzak ülkelerde çalışılmasından duyduğu memnunluğu dile getirirken, “Sijo Sehi’nin bu jesti için kendisine teşekkürlerimi iletiyorum. Onun gibi savaş sanatı ustalarının indindeki yerimi hak etmek için çabalayacağım” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi