22 Mayıs 2018 Salı

Bizim için şeref madalyası

Bizim için şeref madalyası
Güncel Yazdır

Haber

Emekli Sen Derince Şube Başkanı Kasım Erben ve Emekli Sen üyelerinin ziyareti sırasında konuşan eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen, “Halk için olan şeylerle alakalı konularda içeride yatmak bizim için şeref madalyasıdır” dedi

Emekli Sen Derince Şube Başkanı Kasım Erben, Emekli Sen şubeleri adına 7 Şubat Salı günü Kandıra Cezaevi’nden çıkan CHP eski milletvekili ve eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. CHP İzmit İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen ziyarette CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Emekli Sen Derince Şube Başkanı Kasım Erben, Gebze Şube Başkanı Musa Gekoç ve sendika yönetimi, CHP İzmit Belediye Meclis Üyeleri ve ilçe yönetimi yer aldı.

 

HEDİYE (1)

 

SİRMEN’İN ZAMANI HARCANDI

Ziyarette Emekli Sen adına konuşan Emekli Sen Derince Şube Başkanı Kasım Erben, “Sirmen, Kocaeli’ye ve Türkiye’ye mal olmuş bir insandır. Sefa başkanın özgürlüğünü sudan sebeplerle yok etmişlerdir. Bu aksaklıklar, tutsaklıklar umarız bir an önce  biter. Sirmen’in değerli zamanı harcanmıştır. 65 yaşındaki bir adam cezaevinde kalmıştır. Kocaeli’ye çok yakışan, kentin beyefendisi, yıllardır mesai arkadaşlığı da yaptığımız bir arkadaşımdır. Hepimizin gözü aydın” dedi.

 

İTİBARSIZLAŞTIRMA VE KUMPAS

Ardından ziyaretten duyduğu memnuniyet dile getiren eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen, “Kocaeli tarihinde hiçbir belediye başkanı kendinden önceki dönemlerdeki belediye başkanına intikam duygusu içinde bulunmamıştır. Bu dönemde bize yapılan haksızlıklar oldu. Mevcut yönetim göreve geldiği ilk günden itibaren Yuvacık ile başlayan ve sonraki projelerimiz  üzerinden de bize siyasi itibarsızlaştırma ve kumpas başlattı. Yuvacık’ta başarılı olunamadı” dedi.

 

ZİYARET (4)

 

ŞEREF MADALYASI

Devamında Sirmen, “İZGAZ’da kamu zararı adı altında 17 kişi yargılandık. Hepimiz beraat etmiş olmamıza rağmen karar bozduruldu, sadece ben cezalandırıldım. 7,5 ay içeride yatmak durumunda kaldım. Bunlar siyasette olan şeyler. Halk için olan şeylerle alakalı konularda içeride yatmak bizim için şeref madalyasıdır. Zamanı gelince bedelini ödeyeceklerdir. Bu dayanışmalar bu destekler bizim moralimizi güçlü kılıyor Hizmet etmenin onurunu bir kez daha yaşamış oluyoruz. Mücadelemiz devam edecek önce yargıda. Bizi yargılayan hakim ve savcılar içeride. Yeniden yargılanma talebimiz devam edeceğiz. Beraat hakkımızı yeniden alacağız” şeklinde konuştu.

 

EVET’ÇİYİ HAYIR’CIYA ÇEVİRİN

Sirmen’den sonra konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Önümüzde bir referandum var. Bu bir siyasi yarış değil, AKP-CHP yarışı değil. Rejim değişikliğine dönük bir referandum çalışması. Bir tane ‘evet’çiyi bir tane ‘hayır’cıya çevirin. Hepimiz ödevliyiz. Hepinizden bu konuda destek bekliyorum” ifadelerine yer verdi. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr Aytaş Şömine