22 Haziran 2018 Cuma

Tiyatro ve sinema günleri başladı

Tiyatro ve sinema günleri başladı
Güncel Yazdır

Gölcük Belediyesi, Gölcük Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü birlikteliğinde, Gölcükte Öğrenci Olmak projesi kapsamında İlçemizdeki ilkokullara yönelik düzenlenen tiyatro ve sinema günlerinin ilki “Karagöz ile Hacivat Mahallemizde” adlı oyun ile Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısında gerçekleştirildi.

2016-2017 eğitim yılı içerisinde tüm ilkokullara yönelik, yoğun bir katılımla gerçekleştirilen tiyatro günleri öğrenciler tarafından yoğun ilgi görürken, oyuncuların başarılı performansları dakikalarca alkışlandı.

 

IMG_7441

 

"BU TÜR PROJELERİN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ"

Başkan Ellibeş, Tiyatro, bir yandan insan öykülerini yansıtırken, diğer yandan toplumun dilinin, kültürünün, duyarlılığının gelişmesine katkı sağladığı için eğitici bir işlev üstlenmektedir. İnsanlığa ait tüm duyguları içinde barındıran bir sanat olarak tiyatro, duyguları roller aracılığıyla toplumsal mesajlara dönüştüren, asırlardır güzel sanatların en ilgi çeken dallarından biridir. Sahnenin tozunu yutan oyuncuları, o tozu hisseden izleyenleri ile anlatmak istediğini kimi zaman üzeri kapalı, kimi zaman ise tüm çıplaklığı ile acımasızca çarpan tiyatro; Kimi zaman ağlatan, kimi zaman güldüren ama her seferinde düşündüren ve şüphesiz ki bizi bize anlatan sanat dallarının emek, çaba sarf edilen en önemlilerindendir. Bu anlamda Belediye olarak bu tür projelerin her zaman destekçisi olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr