15 Aralık 2017 Cuma

2017 yazı diğerlerinden farklı olsun!

2017 yazı diğerlerinden farklı olsun!
Rehber Yazdır

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanları Dyt. Aslı Tufan ve Dyt. Öznur Bircan, yaza sağlıklı ve ince girmek isteyenler için önemli ipuçları verdiler.

Yaz mevsiminin, vücudu formda olmayanlar için korkulu rüya olduğunu söyleyen Dyt. Aslı Tufan ve Dyt. Öznur Bircan, formda bir vücuda sahip olmak isteyenleri VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’ne davet ediyorlar. Bu güçlü ve başarılı kadro yaza kadar sizi ideal kilonuza ulaştırmakta iddialılar!

 

Eminiz ki bu cümle pek çoğunuza gerçekçi gelmedi. Çünkü birçok danışanımız gibi siz de kilo verebileceğinize dair inancınızı ve cesaretinizi kaybettiniz. Bugüne kadar duyduğunuz tüm popüler diyetleri denemiş, spor salonlarında saatlerinizi geçirmiş, piyasadaki sözüm ona ‘zayıflatan’ adı altında satılan tüm ilaçları ve çayları içmiş olabilirsiniz. Ve tüm bunlara rağmen kalıcı bir şekilde kilo verememiş ve hala başınız fazla kilolar ile dertte olabilir. Gelin bu döngüyü birlikte kıralım!

 

Öncelikle bugüne kadar bildiklerinizi unutun! Kilo verme sürecinizde sizi sıkan ve yoran birçok kural vardı belki de;

  • Erken kalkmaya alışık olmadığınız halde, sabahın köründe yapılan kahvaltılar!
  • Bütün gece ayakta olsanız bile, akşam saat 18.00’den sonra hiçbir şey yenmemesi!
  • Haftanın 7 günü egzersiz yapılması zorunluluğu!
  • Litrelerce su içme zorunluluğu!
  • Beslenme programınızdan ekmeğin tamamen çıkarılması!
  • Tek tip besine dayalı diyet programları!
  • Otlarla hazırlanan ve iksir adı altında sunulan karışımlar!
  • Tamamen sıvı gıdalardan oluşan detoks programları!
  • Her markette bulamayacağınız ithal besinler içeren ana öğünler!
  • Bugüne dek sofranıza girmemiş tropikal meyvelerden oluşan ara öğünler!

 

Kilo vermek için bunların hiçbirini yapmak ve aç kalmak zorunda değilsiniz!

Biz, VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde öncelikle sizin kilo verme programınız süresince mutlu ve rahat olmanızı esas alıyoruz. Bu yolda ilerlerken danışanlarımız ile kurduğumuz sıcak ve samimi ilişki motivasyon açısından çok önemli! Çünkü kilo vermek birçok kişi için zaten zor bir süreç. Biz, bu süreci danışanlarımız için konforlu hale getiriyoruz.  Bu da motivasyon üzerinde olumlu etki yaparak bizi adım adım başarıya götürüyor.

 

IMG_7734_

 

Peki biz nasıl bir program uyguluyoruz? 

Vücut kompozisyon analizi cihazı ile yaptığımız ölçümlere ve kan tahlili sonuçlarınıza göre, fiziksel aktivitenizi ve beslenme alışkanlıklarınızı göz önüne alarak, sosyal yaşamınıza uygun, metabolizmanızı hızlandıran, kas değil yağ kaybı sağlayan, tamamen kişiye özel beslenme programları hazırlıyoruz.

Aslında normalde vücudumuz mükemmel çalışan bir makine gibidir. Saç telimizden tırnak ucumuza kadar her hücremizin her bir besin grubuna ihtiyacı vardır. Hiçbir besin tek başına mucize yaratmaz, hiçbir besin de tek başına suçlu değildir. Bu nedenle tek tip beslenme veya bazı besin ögelerini uzun süre beslenmenizden çıkarmak, çiğneme fonksiyonlarınızı unutturacak sıvı diyetler yapmak, mükemmel çalışan bu makinede yakın veya uzak gelecekte mutlaka hasarlara yol açacaktır. Aslında bizim burada yaptığımız iş bozulan bu makinayı fabrika ayarlarına geri döndürmek! Eğer biz vücudumuzun doğru bir şekilde fabrika ayarlarına dönmesini sağlarsak, tüm vücudumuz da yeniden bir yapılanma yaşar ve biz yaşımıza uygun en ideal bedene ulaşmış oluruz.

Klinikte biz danışanlarımızın haftalık kilo kaybını genellikle 1-2 kilo olarak görmekteyiz. Dünya Sağlık Örgütü, yetişkinlerde haftada 0,5-1 kilo arasında kilo kaybı önermektedir. Eğer ilk ay hedeflediğimiz sonuca ulaşamıyorsak sebebi; metabolizma, hormonlar, iyi çalışmayan bezler ve psikolojik faktörler olabilir. Sizinle birlikte ilerlediğimiz bu süreçte akıntıya karşı kürek çekmemek için, daha ileri tetkikler yaptırarak var olan bir hastalık veya sendrom ile ilgili uzmanlıklara yönlendirme yapıyoruz. Kilo kaybına mutlaka çözüm odaklı yaklaşıyoruz!

 

Bizim danışanlarımızdan tek beklentimiz; sabır... 

Kolayca ve çok hızlı kilolardan kurtulma fikri her insana cazip gelir. Sizi çok iyi anlıyoruz, bir an önce aldığınız kiloları vermek istiyorsunuz, kilolar üzerinizde yük gibi psikolojinizi ve sosyal yaşantınızı etkiliyor. Peki bir düşünün; bu kiloları kaç hafta da hatta kaç ay da belki de kaç yıl da aldınız. Şimdi birdenbire incecik olmak için kısacık bir süre yeterli mi? Bilmelisiniz ki, hızlı kilo kaybı için yapılan diyetlerde çok aşırı sınırlamalar, yasaklar ve mutlaka sağlığınıza zararlı olacak uygulamalar olacaktır.

 

Sonuç olarak; diyet yapmak yerine beslenme şekli düzeltilmeli, kısa süreli hedefler yerine ömür boyu uygulanacak, yaşam biçimi haline gelecek hedefler benimsenmelidir. Kısa süreli programlar kalıcı davranış değişikliği için yeterli değildir, kişinin sosyal yaşamını bozmayacak bir beslenme planı en doğru seçimdir. Bu nedenle bizler, her ortamda uygulanabilir, akılda kalıcı ve pratik öneriler sunuyoruz. Yeterli ve dengeli beslenmeyi öğrenmek, sağlıklı, formda ve keyifli yaşamanın tek sırrıdır!

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Yeşil Doğa Evleri Beykar bbs inşaat romatem İBRAHİMOĞLU 2017 Ford
Ekcan ÖZEREDEM İNŞAAT Medicalpark BasiskeleSanayi ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr