24 Haziran 2018 Pazar

İş dünyası, Bahçecik Soğuk Su tesislerinde kahvaltıda buluştu

İş dünyası, Bahçecik Soğuk Su tesislerinde kahvaltıda buluştu
Güncel Yazdır

TÜMSİAD Kocaeli Şubesinin verdiği sabah kahvaltı programına katılım yoğundu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, TÜMSİAD Genel Başkanı Doç. Dr. Hasan Sert, Kocaeli Şube Başkanı Erdoğan Yılmaz, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, Beşir Derneği Kocaeli Şube Başkanı, Kocaeli İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Sait İstif, Belçika TÜMSİAD Başkanı Basir Hamarat, şube başkanları, yöneticiler, işadamları ve davetliler katıldı.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Kocaeli Genel sekreteri Sabri Akyolun davetlileri karşılaması ile başladı.  İş adamları ile tanışma programında Şube Başkanı Erdoğan Yılmaz, tanışma programının faydalı olduğuna dikkati çekerek, ‘Burada buluşmamız kardeşlik projemizin daha da kenetlenmesine vesile olmuştur. Bizler bu yıl ticaret odalarında  yapılacak seçimlerde etkili olmak, orada  TÜMSİAD üyelerinin mecliste ve komitelerinde yer almasını  arzu ediyoruz ve onun için genel merkezin öngördüğü şekilde çalışmalarımıza başladık. Seçim koordinasyon merkezimizi oluşturduk. Komisyon başkanımız teşkilat başkanı olan işadamı Mehmet Coşan’a yetki vermiş olduk. Onun nezdinde komisyon ve komite  üyelerini belirlemeye başladık. Kocaeli Ticaret Odası seçimlerinde komite ve meclis üyesi olmak isteyenler bu kardeşimize ulaşsınlar” dedi.

TÜMSİAD Genel Başkanı Doç Dr, Hasan Sert’te yaptığı konuşmada, ülkenin gelişmesi için çaba harcadıklarını vurgulayarak, “Ülkemizin büyümesi için TÜMSİAD yurt dışı ticari gezilerine önem vermektedir. Son bir ay içinde Avrupa ve Afrika ülkelerinde 6 ülke, 8 şehri gezerek faaliyetlerde bulunduk. sayın başbakanımızla beraber özellikle Afrika ülkelerine, Pakistan, Mısır, Somali de beraberdik. Bakanlarımızla Makedonya, Kosova, Avrupa ülkelerindeki Türkiye ile ticari bağların güçlendirilmesi için TÜMSİAD köprü vazifesini üstlendi” şeklinde konuştu. Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün de ülke için çalıştıklarını belirterek, “Başbakanımız ülkemizi her açıdan daha fazla işbirliği, daha fazla coğrafya da ve ekonomik alanda kalkınmayı da beraber getiren bir süreçte emim adımlarla ilerliyoruz. Ekonomik, siyasal  ve toplumsal açıdan sürekli gelişmenin ve değişimin yanında olmaya devam etmeliyiz. Türkiye’nin hale hazırda var olan ticaret açığının kapanması için TÜMSİAD’ın katkısının daha çok olacağı inancını taşıyorum” ifadelerine yer verdi. “Geleceğin iş dünyasını tasarlamalı” başlığını taşıyan TÜMSİAD barko vizyon gösterisi ile katılımcı konuklardan büyük ilgi topladı. TÜMSİAD’ın geliştirdiği projeler heyecanla takip edilerek büyük alkış aldı. Kahvaltı programına katılan 300 yakın konuk, işadamı ve TÜMSİAD üyeleri her türlü desteği vereceklerini dile getirdiler

Son olarak, Belçika TÜMSİAD Başkanı Basir Hamarat ise ‘ Türk müteşebbislerin Avrupa da yapılacak yeni yatırımlarda katkıları olması için ikili iş görüşmelerinin daha sıkı bir şekilde yaygınlaşması Türkiye’nin ihracatına katkısı bulunacaktır” dedi.

İş dünyasının buluştuğu Bahçecik Soğuksu Tesislerinde tanışma faslı sonrası yapılan kahvaltı sonunda davetten mutlu ayrılmışlardır

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr