21 Mayıs 2019 Salı

Teknolojik veri petrolden daha değerli

Teknolojik veri petrolden daha değerli
Teknoloji Yazdır

Araştırmalar ekonomide söz sahibi olan şirketlerin teknolojiyi çok daha aktif kullanarak cirolarını artırdıklarını gösteriyor.

Aynı zamanda ülkelerin rekabet gücünü etkileyen bir faktör haline gelen teknoloji kullanımı, şirket gelirleriyle doğru orantılı ilerliyor. Teknoloji ve inovasyonda gerekli yatırımların yapılması gerektiğinin altını çizen Ofisim.com CEO’su Serdar Turan, bir şirketin kar ve büyümesinin temelinde teknolojik alt yapının olduğunu belirtiyor. Dört büyük teknolojiye (bulut, mobilite, büyük veri ve güvenlik) yapılan stratejik yatırımlar sadece verimliliği arttırmak ve zaman kazandırmaktan çok daha fazla fayda sağlıyor.

 

BÜYÜMEDE İNOVASYON KRİTİK BİR ROL ALIYOR
Zorlu rekabet ortamında şirketler, varlıklarını koruyabilmek adına teknolojik gelişmeleri takip etmek ve gerekli yatırımları hayata geçirmek zorunda. Böylesi bir ortamda birçok ülke ve işletme için rekabet üstünlüğünün temel kaynağı olan teknoloji, arzu edilen kalkınma ve refahın sağlanması için hayati önem taşıyor.
11 yıllık Microsoft deneyimine sahip olan Ofisim.com Ceo’su Serdar Turan, teknoloji ve inovasyonu büyümenin merkezi olduğunun altını çizdi. Turan, "Bilişim altyapısı firmalar, hatta ülkeler için günümüzde rekabet avantajı sağlayan en önemli unsurlar arasında. Dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinin başında gelen Çin’in yakaladığı yüksek büyüme performansında inovasyon kritik bir rol alıyor" dedi.

 

TÜRKİYE'DEKİ ATILIMLAR SEVİNDİRİCİ

Turan sözlerini şöyle sürdürdü: "Teknoloji ve inovasyona gerekli yatırımın yapılması ve ülkeler bazında dijital dönüşümün uzun vadede ekonomik büyüme üzerinde önemli etkileri bulunuyor. Dijital dünyada üretilen verinin petrolden dahi değerli olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Türkiye’nin son yıllarda gerçekleştirdiği önemli atılımlar oldukça sevindirici. Türkiye çapındaki Teknopark’larda üretilen katma değer, yerli firmaların yurt dışında aldığı ödüller ve risk sermayesi yatırımlarındaki artış bunun göstergeleri."

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem