21 Mayıs 2018 Pazartesi

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’nden bir başarı daha

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’nden bir başarı daha
Güncel Yazdır

13-16 Mayıs 2016 tarihleri arasında İskoçya’da 12.’si düzenlenen Dünya Anestezi Hemşireleri Kongresi’ne 7 bildiri ile katılan Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri Derneği, katılım sayısı ile dikkatleri üzerine çekti.

Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri Derneği, ağırlıklı olarak ameliyathanelerde anestezi uzmanları ile takım halinde çalışan anestezi teknikerleri adına uluslararası platformda ülkemizi temsil etti. Kocaeli Üniversitesi Hastanesi; ülkemizdeki hekim dışı anestezi çalışanlarının dünya standartlarına ulaşması ve sağlık hizmetlerinde branşlarına ait kalitenin artmasının göstergesi olan International Federation of Nurse Anesthetists (Ulusal Anestezi Teknikerleri Hemşireleri Federasyonu) üyeliği kabul edildi. Üyelik; akreditasyon, eğitim düzeyinin artması ve mesleki alanda ülkemiz sağlık hizmetlerinin, gelişmiş ülkelerle aynı düzeylere taşınması için oldukça önemli bir adım olarak görülüyor. Bu sayede anestezi uzmanlarına ve hastalara, sağlık hizmetlerinde önemli bir yeri olan anestezi teknikerliği hizmetinin daha güvenli ve konforlu verilmesi sağlanacak.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr Aytaş Şömine