25 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Şener: Direnenler ile beraberiz

Şener: Direnenler ile beraberiz
Şener: Direnenler ile beraberiz
Güncel Yazdır

Haber

Taksim Gezi Parkı için süren direnişe destek olmak amacıyla Eğitim İş Sendikası adına basın açıklaması gerçekleştiren başkan Bilal Şener, Siyasal iktidarın faşizan uygulamalarına direneceklerinin vurgusunu yaparak “Direnenlerin yanında olacağız” dedi.

Taksim Meydanı Yayalaştırılması projesi kapsamında Taksim Gezi Parkı’nda Alışveriş Merkezi kurulmak istenmesi nedeniyle günlerdir süren direnişe destek olmak amacıyla Eğitim İş Sendikası Kocaeli Şubesi önceki akşam Sabri Yalım Parkı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Belediye İş Hanı önünden yürüyerek Sabri Yalım Parkı’na gelen sendikacılar uygulanan politikalara karşı direneceklerini belirtti. Başkan Şener, “Sermayeye yeni alanlar açma peşinde olan zorba iktidar biber gazıyla, polis copuyla isteklerini halka dayatıyor “ diyerek hükümete yüklendi.

 

DİRENENLERİN YANINDAYIZ

Günlerdir Taksim Gezi Parkı’nda yağma politikalarına karşı direnenlere acımasızca saldırıldığını ifade eden Şener, “Sadece demokratik tepkilerini gösteren doğa dostu, barışçıl insanlara karşı müdahale etme hevesinin hızla arttığını da görmekteyiz. Siyasi iktidarın ileri demokrasi kitabında hükümeti desteklemeyenlerin terörist olarak tanımlandığı açığa çıkmıştır. Eğitim İş olarak Gezi Parkı’nda rant sistemine karşı doğayı ve kentini savunmak için direnenlerin yanında olacağız” diyerek grup Cumhuriyet Parkı’nda eylemlere katılmak için alandan ayrıldı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem