20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

KO-MEK Başiskele ilçe sergisi açıldı

KO-MEK Başiskele ilçe sergisi açıldı
KO-MEK Başiskele ilçe sergisi açıldı
KO-MEK Başiskele ilçe sergisi açıldı
Kültür-Sanat Yazdır

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) ilçe sergilerinin yedincisi Başiskele’de açıldı. Yağan yağmura aldırmayan Başiskele halkı sergi açılışını büyük bir heyecanla bekledi. Açılışta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da kursiyerleri yalnız bırakmadı.

KO-MEK Başiskele İlçe Sergisi açılışına, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Kaymakamı Ali Partal, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Yaygın Eğitim Şube Müdürü Hikmet Yıldırım, KO-MEK Bölge Sorumluları Muhammet Hüküm, Oğuz Kaya, Murat Şenel, yöneticiler, usta öğreticiler, kursiyerler ve bölge halkı katıldı. Açılış öncesinde KO-MEK’in müzik branşı Usta Öğreticileri ve kursiyerleri seslendirdikleri parçalarla konukları hem eğlendirdi hem duygulandırdı.

 

AVUSTRALYA'DA BİLE YOK

Açılışta tüm kursiyerler adına bir konuşma yapan Gülten Saliha Özgül 25 yıldır Türkiye hasretiyle Avusturalya’da yaşadığını söyledi. Özgül, “Avusturalya da KO-MEK kursları gibi faaliyetler yok. KO-MEK bu açıdan bir Türk olarak beni gururlandırdı’’dedi. KO-MEK kurslarının ev hanımlarına, ekonomik ve psikolojik olarak büyük katkı sağladığını belirten Özgül, “Avustralya’ya döndüğümde, yaşadığım bölgedeki Belediyeye KO-MEK gibi kursların açılması talep edeceğim’’ şeklinde konuştu.


YAĞMUR ALTINDA SERGİ AÇILIŞI

Yağan yağmurla birlikte bereketli bir açılış gerçekleştirildiğini belirten Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, protokol ve kursiyerler ile birlikte kurdele keserek sergi açılışını gerçekleştirdi. Sergideki ürünleri büyük beğeni ile inceleyerek Başkan İbrahim Karaosmanoğlu kursiyerleri tebrik etti. KO-MEK kursiyerlerinin el emeği göz nuru eserlerinin görücüye çıktığı sergiler, 15 Mayıs Çarşamba Derince ilçe sergisi ve 21 Mayıs Salı Kartepe ilçe sergisiyle devam edecek.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem