24 Haziran 2018 Pazar

Kitap Fuarı’nda Kırgız Çadırı açıldı

Kitap Fuarı’nda Kırgız Çadırı açıldı
Kitap Fuarı’nda Kırgız Çadırı açıldı
Kültür-Sanat Yazdır

Bakan Ergün, Vali Topaca ve Başkan Karaosmanoğlu, konuk Bakan Raev’in katılımıyla Kitap Fuarı’ndaki Kırgız Çadırı’nın açılışını yaptı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 5. Kitap Fuarı’nda yer alan Kırgız Çadırı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kırgızistan Kültür Bakanı Sultan Raev, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından açıldı. Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkürlerini ileten Kırgız Bakan Raev, kendi yazdığı kitabı imzalayarak hediye etti.

 

KIRGIZ KÜLTÜRÜ ANLATILIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl beşincisini gerçekleştirdiği Kitap Fuarı’nda Kırgızistan kültürünün anlatıldığı ve Kırgızistan’ın dünyaca ünlü yazarlarından Cengiz Aytmatov’un anıldığı Kırgız Çadırı büyük ilgi gördü. Bakan Ergün, Kırgız Bakan Raev, Vali Topaca ve Başkan Karaosmanoğlu tarafından açılışı gerçekleştirilen Kırgız Çadırı’na fuarı ziyarete gelenler de ilgi gösterdi. Çadırın açılışında AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve İlyas Şeker ile AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek de hazır bulundu.

 

KIRGIZ HEYET TEŞEKKÜR ETTİ

Kırgız Bakan Raev ile Cengiz Aytmatov’un kız kardeşi Rosa Aytmatova’nın da aralarında yer aldığı heyet, Bakan Ergün ve Başkan Karaosmanoğlu’na kendilerine ve ülkelerinin kültürüne gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür etti. Bakan Raev, Kırgız Çadırı’nda Bakan Ergün, Vali Topaca ve Başkan Karaosmanoğlu’na Kırgız kültürüne yönelik bilgiler aktardı.

 

BAKAN RAEV KİTABINI İMZALADI

Başkan Karaosmanoğlu ile konuk Bakan Raev, daha sonra 5. Kitap Fuarı’nın stantlarını dolaştı. Kırgız Bakan Raev, Avrasya Yazarları standında Başkan Karaosmanoğlu’na kendisinin yazdığı ve kısa süre önce ülkemizde yayınlanan ‘’Haftanın 5. Günü’’ isimli kitabını imzalayarak hediye etti. Başkan Karaosmanoğlu ile beraberindekiler, stantları ziyaret ederken bir söyleşi için fuara katılan Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş ile bir araya geldi. Prof. Yalçıntaş, Büyükşehir’in düzenlediği 5. Kitap Fuarı’na yönelik övgülerini dile getirdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr