24 Nisan 2018 Salı

Kartepe'de balık tutma yarışması

Kartepe'de balık tutma yarışması
Güncel Yazdır

Olta Balıkçıları Kartepe Belediyesi 4.Turna Balığı Tutma Yarışması'nda bir araya geliyor.

Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği'nin (KAMADER) ortaklaşa düzenlediği Kartepe 4.Turna Balığı Tutma Yarışması 14 Nisan 2013 pazar günü Derbent Deresi'nde yapılacak.

 

Çeşitli il ve ilçelerden geniş katılımla gerçekleşen ve bu yıl dördüncü kez düzenlenecek turna balığı tutma yarışması için Kartepe Belediyesi ve KAMADER yetkilileri olta balığı sevenleri yine Derbent'e bekliyor. Kartepe'de doğal hayatın korunmasına katkı vermek, amatör olta balıkçılığını özendirmek ve başta olta balığı tutkunları olmak üzere halkın ilgisini bölgeye çekme düşüncesi ile düzenlenen yarışmalara geçen yıllarda olduğu gibi katılımın yoğun olması bekleniyor.

 

7'den 77'ye herkese açık olan yarışma tek günde tamamlanacak. Yarışmaya başvurmak isteyen olta balığı tutkunları başvuru formlarını Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün Derbent'teki Hizmet Binası'ndan, KAMADER’den ve tüm balık malzemesi satan il genelindeki balıkçılardan temin edebileceği gibi yarışma sabahı da kayıt yaptırabilecekler. Ücretsiz katılımın sağlandığı yarışmada dereden tutulacak canlı yem kullanımı da serbest bırakıldı.

 

14 Nisan 2013 Pazar günü saat 07.00'de başlayacak yarışma KAMADER’de görev yapan hakem heyeti gözetiminde gerçekleşecek. Özel jüri tarafından değerlendirmesi yapılacak yarışma saat 12.00'ye kadar sürecek. Yarışmada en büyük turna balığı tutan balıkçılar ile en çok balık tutanlar arasında ilk üç dereceye girenler ödüllendirilecek. Gelenekselleşen Fotoğraf yarışmasının yanı sıra çöp toplama kampanyasına katılan katılımcılara olta takımı hediye verilecek.

 

KAMADER Başkanı Engin Uztürk, olta balıkçılığının bilinçlendirilmesi, doğadan ve içindeki varlıklardan bilinçli bir şekilde faydalanmayı ön plana çıkarmak adına bu yarışmanın önemli olduğunu belirterek tüm olta balıkçılarını yarışmaya davet etti. Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kartepe’de balık popülasyonunun öne çıkartılması, ilçenin doğal güzelliklerini ve tabii kaynaklarının farkındalığına varılmasına imkan sağlayan bu organizasyonun bu yıl da geçtiğimiz yıllardaki gibi geniş katılım beklediklerini ifade etti.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr BasiskeleSanayi