24 Haziran 2018 Pazar

Anaç sığır destekleme parası Mayıs ayında ödenecek

Anaç sığır destekleme parası Mayıs ayında ödenecek
Güncel Yazdır

Haber

Kandıra’da hayvancılıkla uğraşan çok sayıda vatandaşın derdini dinleyen başkan Cemil Gülfen, Mayıs ayı sonunda anaç sığır destekleme parasının ödeneceğini belirterek çiftçilere saman konusunda tarım kredi kooperatiflerine başvurmalarını önerdi

Kocaeli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Cemil Gülfen, Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Şubesi Başkanı Mevlüt Akdeniz’i ziyaret etti. Gülfen, tüm köy muhtarlarının hayvancılıkla ilgili sorunlarını yakından dinledi. Bazı muhtarlar saman sıkıntısı yaşadıklarını dile getirirken bazıları ise anaç sığır desteğinin ne zaman ödeneceğini sordu. Kocaeli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Başkanı Cemil Gülfen, köylerdeki hayvancılığı her konuda desteklediklerini, saman konusunda sıkıntı çekenlerin en yakın tarım kredi kooperatiflerine başvurmalarını istedi. Gülfen, şöyle konuştu; Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de tüm öğrencilere süt dağıtımı başlayacak. Bu da hayvancılık sektöründe sütün değer kazanmasına neden olacak. Anaç sığır destekleme paraları hayvan başına 285 lira mayıs ayı sonunda ödenmeye başlayacak.

 

DAHA CİDDİ ÇALIŞMALAR

Köylerimizde hayvan üretim noktasında daha ciddi çalışmalar içerisinde bulunacağız. Bu konuda il özel idare hayvancılık yönünde büyük destek sağlıyor. Kandıra’nın genel coğrafi yapısı gereğince hayvancılığa elverişli bir ilçe olması, tüm köy ve mahallerinde hayvan barındırma ve bakma imkanının bulunması çiftçimiz için büyük bir avantajdır. Bunu en güzel bir şekilde değerlendirmek için köylümüzle birlikte hayvancılık yönünde iş birliği içerisinde projemizi büyültmeyi hedefliyoruz.” Türkiye Muhtarlar Derneği Başkanı Mevlüt Akdeniz, başkan Cemil Gülfen’in bu açıklamalarından ve ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine muhtarlar adına teşekkür etti.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr