24 Nisan 2018 Salı

Pekdemir İnşaat, 936 konut yapacak

Pekdemir İnşaat, 936 konut yapacak
Pekdemir İnşaat, 936 konut yapacak
Pekdemir İnşaat, 936 konut yapacak
Firma Rehberi Yazdır

Türkiye’nin en köklü inşaat şirketlerinden Pekdemir İnşaat, Kocaeli’de dev bir konut projesine başlıyor. Mart ayında lansmana çıkacak 936 konutluk proje aynı zamanda kentin en büyük markalı konut projesi olacak.

69 yıllık tarihiyle Türkiye’nin en köklü inşaat şirketlerinden olan, Kocaeli merkezli Pekdemir İnşaat, iş dünyasındaki başarısını 70’inci yılında yapımını gerçekleştireceği dev bir konut projesi ile taçlandırmaya hazırlanıyor. Şirketin, kentin yatırım değeri en yüksek bölgelerinden Başiskele’deki toplam 936 konutluk yeni projesi, konut alıcılarına olduğu kadar kente de yeni bir ekonomik değer kazandırmış olacak. Pekdemir’in yüksek kalite ve hizmet standartlarına uygun inşa edilecek projede konut fiyatları, çok ekonomik lansman fiyatlarıyla satışa sunulacak.

 

LANSMANI MART AYINDA

Konuyla ilgili dün pekdemir İnşaat’ın genel merkezinde bir basın toplantısı düzenleyen Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, Başiskele’ye yapacakları 936 konut için 2 senedir çalıştıklarını söyledi. Pekdemir’e, kız kardeşi Merih Pekdemir, babası Sami Pekdemir, insan kaynakları ve kalite müdürü Seda Kanbur, satış müdürü Seda Emrali eşlik etti. Toplantıda konuşan Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, Başiskele projesinin, bölgenin en büyük markalı konut projesi olacağını vurgulayarak, “Türkiye’nin en köklü inşaat şirketleri arasında yer alan ve kesintisiz olarak 69 yıldır faaliyette bulunan şirketimiz için bu proje 70’inci yılımızın gurur projesi olacak” dedi.

 

GURUR VE MUTLULUK VESİLESİ

Pekdemir’in Kocaeli halkı başta olmak üzere bölge halkı tarafından yakından bilinen ve tanınan bir marka olduğuna dikkat çeken Pekdemir, şöyle konuştu:

"69 yıllık tarihimizde Kocaeli başta olmak üzere, aralarında İstanbul, Eskişehir, Bursa, Bilecik ve Konya’nın da bulunduğu pek çok kentte önemli projelere imza attık. Tüm projelerimizde müşteri memnuniyetine odaklandık ve kalitemizden ödün vermedik. Yaptığımız bağımsız araştırmaların da gösterdiği üzere, Pekdemir markası bölgemiz insanı için kalite ve güvenin ifadesi olarak kabul ediliyor. Biz şimdi Pekdemir kalitesini, son derece ekonomik fiyatlarla geniş kitlelere yayacak, Pekdemir güvencesiyle bine yakın aileyi konut sahibi yapacağız. Bu bizler için paha biçilemez gurur ve mutluluk vesilesidir."

 

LANSMAN FİYATLARI ÇOK UYGUN

Çok ekonomik lansman fiyatlarıyla, sadece oturmak amaçlı değil yatırım amaçlı konut satın almak isteyenlere de önemli fırsat sunacaklarını ifade eden Pekdemir, tamamı dört kattan oluşacak sitenin, yüzde 75 yeşil alanı, estetik mimari yapısı, geniş rekreasyon alanları, yürüyüş parkurları, sosyal donatılarıyla gerçek bir yaşam alanı haline geleceğinin altını çizdi. Başiskele projesinin, bölge halkının ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak tasarlanmış bir proje olduğunu vurgulayan Mert Pekdemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Başiskele projesi tasarlanmadan önce yapılan anket çalışmalarıyla bölge halkının nasıl bir konutta oturmak istedikleri, oturacakları konutun kaç katlı olmasını istedikleri, lokasyon tercihleri, konut büyüklüğü ve oda sayısı tercihleri, sosyal donatı beklentileri, satın alma gücü, aidat tutarının ne kadar olmasını istedikleri, site yönetimi konusundaki yaklaşımları vb. tek tek belirlendi. Dolayısıyla Başiskele projesi, halka sormadan masa başında üretilen bir proje değil, bilimsel çalışmalarla halkın nabzını tutan, halkın ihtiyaç ve beklentilerine en uygun proje olarak şekillendi. Projenin tüm alt unsurları da bu beklentiler dikkate alınarak hazırlandı.”

 

2015’TE TAMAMLANACAK

Mert Pekdemir, satış fiyatını bölge halkının beklentileri doğrultusunda belirlemelerinin yanı sıra aylık aidatların da aynı beklentiler dikkate alınarak olabildiğince düşük tutulacağını ifade etti. Pekdemir, “Başiskele projesi; Pekdemir kalite ve güvencesi, düşük lansman fiyatı, aidatı yükseltmeyen ama yaşam kalitesini artıran yönetim anlayışıyla, yaşayanlara güvenli, kaliteli, ekonomik bir yaşam alanı oluştururken, özellikle lansman döneminde konut satın alacak yatırımcılar için yatırım değeri yüksek bir proje olacak” dedi.

 

Mart ayında lansmanı yapılıp inşasına başlanacak projede, 2+1, 3+1, 4+1’lerden oluşan altı farklı tipte daire bulunuyor. Başiskele projesi, 2015 yılında tamamlanarak sahiplerine teslim edilecek.

 

KALİTE GÜVENCE SİSTEMİ

Projenin adı, görselleri, kesin satış fiyatları, sunulacak ödeme seçenekleri gibi bilgiler mart ayındaki lansmanda basın ve kamuoyuyla paylaşılacak. Pekdemir İnşaat güvencesiyle inşa edilen konutlarda satış sonrası hizmetler de dahil olmak üzere her ev sahibi Pekdemir Kalite Güvence Sistemi’nin şemsiyesi altına giriyor. Yüksek deprem güvenliği başta olmak üzere, tapu ve iskan işlemlerinde tam hizmet, gerçek anahtar teslimi, site yönetim ve işletim sistemi, teslim sonrası sitedeki tüm sistemlerin ve altyapının devreye alınması, Pekdemir Hizmet Standartlarıyla sunuluyor ve güvence altına alınıyor.

 

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Pekdemir Güvence Sistemi adı verilen internet tabanlı Müşteri İstek ve Şikayet Takip Sistemi ise kendi alanında Türkiye’de bir ilki ifade ediyor. Satış sonrasında her türlü istek ve şikayetin elektronik ortamda iletilip takibinin yapılabileceği, müşteri talebine geri dönüşün belirli zaman süreleriyle standarda bağlandığı ve Türkiye’de ilk kez Pekdemir tarafından hayata geçirilen sistem, Başiskele projesinden konut satın alacaklar için önemli bir hizmet güvencesi olacak. Uzun yıllar çok farklı projelere imza atan şirket, son yıllarda özellikle konut projeleriyle ilgi ve dikkat çekiyor. Şirketin tamamladığı projelerin yanı sıra halen devam etmekte olan projeleri de Kocaeli’nin en dikkat çeken, seçkin projeleri arasında gösteriliyor.

 

BAHÇEADA PROJESİ EYLÜLDE TESLİM

Şirketin Kartepe’de 3 etaptan oluşan 400 konutluk Villam projesi, kentin en özel, standartları yükselten projelerinden birisi durumunda. Pekdemir, Bahçecik beldesinde de üst gelir grubuna yönelik bir villa projesi gerçekleştirdi.

 

Özel bir yaşam alanı yaratan 46 villalık Bahçeada projesi, 4+1 ve 5+1 dubleks villaları ile kentin en özel projesi haline geldi. Herkesin kendisine ait 300 metrekare net bahçeye kavuştuğu özel projede metrekare fiyatları 2500 lira seviyesinde bulunuyor. Örnek villanın hazır olduğu proje Eylül 2013 tarihinde sahiplerine teslim edilecek. Konutların fiyatları 445 bin lira ile 670 bin lira arasında değişiyor.

 

31 BİN METREKARE ALAN

Bahçecik'te 31 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen Bahçeada projesinde ise B tipi villalar 187 metrekare 4+1 ve A tipi villalar 255 metrekare 5+1 seçeneklerine sahip. Projenin olanakları arasında 1.000 metrekare büyüklüğünde meşe koruluğu, yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, basketbol sahası, her villa için iki araçlık otopark alanı, 7 gün 24 saat kameralı güvenlik yer alıyor. Projede konutlar, buzdolabı ve mikrodalga fırın dahil geniş bir ürün yelpazesi ile teslim edilecek.

 

FİYATLAR 80-200 BİN TL ARASINDA

Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, konut fiyatlarının tam olarak kesinleşmediğini ancak fiyat aralığının 80.000-200.000 TL aralığında olacağını tahmin ettiğini söyledi. Pekdemir, “Hane geliri 2000-2500 TL olan herkesi ev sahibi yapacak bir proje geliştirdik” dedi. Konutlar, 2015 yılında hak sahiplerine teslim edilecek.

 

TOKİ VE KENT KONUT OLUMSIZ ETKİLEDİ

Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, TOKİ ve Kocaeli’de Kent Konut’un işlerini olumsuz etkilediğini ifade etti. Pekdemir, “İstanbul’a 40 dakika mesafedeyiz. Ama konut fiyatları İstanbul’un dörtte bir fiyatı. Bu sektörü olumsuz etkiliyor. Bunun yanı sıra İstanbul firmaları da ilimizdeçok sayıda iş yapıyor. Özellikle Kartepe bölgesinde. Biz bu dezavantajı avantaja çevirecek yöntemler geliştirdik” dedi.

 

Pekdemir İnşaat hakkında

1944 yılında İsmail Pekdemir tarafından kurulan Pekdemir İnşaat, bugüne kadar pek çoğu Kocaeli’de olmak üzere, İstanbul, Eskişehir, Bursa, Bilecik, Konya gibi kentlerde konut, resmi binalar, okullar, ticari binalar, gölet, dere ıslahı, köprü, restorasyon, iskele gibi farklı projeler gerçekleştirdi. Özellikle Kocaeli’nin hemen her noktasına imzasını atmış bir şirket.

 

69 yıllık köklü tarihi ve üç kuşak boyunca, kurumsal ve profesyonel bir yönetim anlayışını hayata geçiren Pekdemir, kaliteden ödün vermeyen iş yapış felsefesi ve zamanında teslim politikasıyla bölgesinde kalite ve güvenin sembolü olmuş, bölgesel bir marka haline gelmeyi başarmış bir şirket.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Duru Park Davetiyem Beykar bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr BasiskeleSanayi