24 Haziran 2018 Pazar

Körfez’e 4 yıllık Meslek Yüksek Okulu

Körfez’e 4 yıllık Meslek Yüksek Okulu
Eğitim Yazdır

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’ı yeni makamında ziyaret etti. Ziyaretin gündeminde ise Körfez’e gelecek Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulu vardı

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu ve rektör yardımcısı Prof. Dr. Ali Demirci ile birlikte Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’ı makamında ziyaret ederek uzun süre görüştü. Başkan Pehlivan konuklarına öncelikle belediye binasını gezdirdi. Yeni belediye binasını çok beğenen Rektör Komsuoğlu “Çok güzel dizayn, iç açıcı bir mekan olmuş. Renkler, motifler son zamanlarda gördüğüm en güzel iç mekan düzenlemesi” diye konuştu.

 

KÖRFEZ’E ÜNİVERSİTE GELİYOR

Daha sonra makama geçen Rektör Komsuoğlu, yardımcısı Demirci ve başkan Pehlivan Körfez’e gelecek üniversite ile ilgili görüştü. Hereke’de Körfez Belediyesi tarafından yapımına başlanılan “Kocaeli Üniversitesi Hereke Sosyal Tesisi” projesinin de değerlendirildiği toplantının asıl gündemi Körfez’e açılacak Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulu bölümü oldu. Başkan Pehlivan, Körfez’e dört yıllık bir meslek yüksek okul kazandırmayı çok arzuladığını söyledi.

 

HEREKE’YE TESİS

Başkan Yunus Pehlivan “Boşalttığımız belediye binasını üniversiteye tahsis ediyoruz. Süreç tamamlandığında ilçemize dört yıllık bir bölüm kazandırmış olacağız” dedi. Hereke’de yapılacak sosyal tesisle ilgili “Kocaeli Üniversitesi’ne yakışır bir bina yapacağız bunu ile ilgili ihaleyi yaptık” diye konuştu.

 

Körfez Belediyesi Yarımca Merkez binasının Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulu olarak kullanılması ile ilgili altyapı çalışmalarını başlattıklarını belirten Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu konuyu Yüksek Öğrenim Kurumu’na bildirdiklerini söyleyerek sürecin tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr