24 Haziran 2018 Pazar

İskan affı çıktı

İskan affı çıktı
Güncel Yazdır

Geçmişten günümüze Kocaeli genelinde farklı gerekçelerle iskan izni alamayan 4 bin konuta af çıktı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, mevzuata uygun olanlara iskan verileceğini açıkladı...

Yönetmelik Tümden Değişti

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Mayıs ayında yaptığı toplantıda imar yönetmeliğini değiştirmesiyle, bir soruna parmak basıldı. İskan izni olmadığı için sahipleri tarafından kaçak konut olarak kullanılan tam 4 bin konut tespit edildi.
 
Vatandaşa dahil ol çağrısı

İmar Komisyonu Başkanı da olan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, konut sahiplerine çağrıda bulunarak, "Mevzuata uygun yapılan konut sahipleri, belgeleriyle ilçe belediyelerine müracaat edip, iskan izni alabilir" dedi.
 
En son üç ay süre verildi

Konut sahiplerinin iskan izni alabilmeleri için yıl sonuna kadar müracaat etmesi gerekiyor. Özak, yıllardır biriken bir mağduriyeti önlediklerini dile getirirken, ruhsat aşamasında otopark, sığınak, deprem durumlarına bakılacağını söyledi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr