24 Haziran 2018 Pazar

Başkan'ın desteklediği Nazmiye Kabadayı'ya ihraç

Başkan'ın desteklediği Nazmiye Kabadayı'ya ihraç
Güncel Yazdır

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Siyaset Akademisi Programı kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu gittiği Giresun'da ziyaret ve yerinde incelemelerde bulunmuş ve Doğankent Belediyesi'ni de ziyaret etmişti.

Başkan Karaosmanoğlu’nun ziyaret sırasında yaptığı açıklamada Büyükşehir olarak bayan belediye başkanı Nazmiye Kabadayı ve Doğankent`e desteklerinin altını çizmiş ve “Kocaeli olarak bizim, Giresun`da da Doğankent diye bir ilçemiz var, biz öyle görüyoruz. Nazmiye Hanım ilk seçildiği zaman Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan bayan belediye başkanlarımıza destek vermemizi istedi. Biz de hemen kendisiyle temasa geçtik ve elimizden gelen desteği verdik. Hem Nazmiye Hanım`a hem de Doğankent’e destek olmaya devam edeceğiz” demişti.
Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Siyaset Akademisi Programı kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu gittiği Giresun`da ziyaret ve yerinde incelemelerde bulunmuş ve Doğankent Belediyesi’ni de ziyaret etmişti.

Başkan Karaosmanoğlu`nun ziyaret sırasında yaptığı açıklamada Büyükşehir olarak bayan belediye başkanı Nazmiye Kabadayı ve Doğankent`e desteklerinin altını çizmiş ve  ‘`Kocaeli olarak bizim, Giresun`da da Doğankent diye bir ilçemiz var, biz öyle görüyoruz. Nazmiye Hanım ilk seçildiği zaman Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan bayan belediye başkanlarımıza destek vermemizi istedi. Biz de hemen kendisiyle temasa geçtik ve elimizden gelen desteği verdik. Hem Nazmiye Hanım`a hem de Doğankent`e destek olmaya devam edeceğiz” demişti. Bu ziyaretin ardından Giresun'un Doğanken ilçesi bayan Belediye Başkanına 41 PR 813 plakalı makam aracı tahsis eden Karaosmanoğlu kadın Başkan Nazmiye Kabadayı'nın partiden ihraç edilmesinin şokunu yaşıyor.
İhracı Canikli açıkladı
AKP Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, düzenlediği basın toplantısında, yaklaşık 2 ay önce hakkında "görevi kötüye kullanma, yolsuzluk" gibi bir takım iddialar çıkması sebebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Giresun'un Doğankent ilçesi Belediye Başkanı Kabadayı'nın Ak Parti'den İhraç edildiğini söyledi. Canikli, "Parti içerisinde herkesin görevi bellidir ama aksama olduğu zaman gereken müdahaleyi yaparız. Nitekim bir belediyemiz Doğankent'le ilgili birtakım şikayetler oldu, talepler oldu, araştırmalar yapıldı. Yapılan bu çalışmalar neticesinde hakkında bulunan iddiaların doğru olduğuna ulaştı Parti Disiplin Kurulu ve ihraç kararı aldı. Yani mekanizmalarımız yürüyor. Herkes kanunların, bizim kendi nizamımızın, kurallarımızın ön gördüğü doğrultuda görevini yapar, yapmaya mecburdur. Şuanda da bu açıdan bakıldığında herkes kurallara uygun bir şekilde görevini ifa ediyor. Bu Belediye Başkanımız için de geçerli, herkes için geçerli" dedi.
 
Makam Aracı Kurşunlanmıştı

Karaosmanoğlu tarafından Doğankent belediye başkanına makam aracı hediye edilmesinin ardından Doğankent'in bayan belediye başkanı Şubat ayında yeniden gündeme geldi. Geçtiğimiz Şubat ayında Doğankent İlçesi Belediye Başkanı AK Partili Nazmiye Kabadayı'nın makam aracına tabancayla ateş edildi. Makam aracında Başkanın bulunmaması faciayı önledi.
Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr