24 Haziran 2018 Pazar

Gölcük Rahvan At Yarışları Koşusu yapıldı

Gölcük Rahvan At Yarışları Koşusu yapıldı
Güncel Yazdır

Gölcük Belediyesi 2012 yılı Rahvan At son yarışı, izleyicilerde büyük heyecan yarattı.

 

 

 

 

Gölcük Belediyesi ve Gölcük, Değirmendere Rahvan Atçılar ve At yetiştiricileri Kulübü Derneği İşbirliği ile tertip edilen Gölcük Belediyesi Rahvan At Yarışları İhsaniye koşusu, Gölcük Saraylı 17 Ağustos Mezarlığı yanındaki 17 Ağustos Koşu pistinde yapıldı. 9 kategoride yapılan yarışlar kıyasıya mücadele ve heyecan yaşattı.

 

Birçok kategori de yarışıldı

 

Gölcük 17 Ağustos Koşu parkurunda yapılan Gölcük Belediyesi Rahvan At Yarışları İhsaniye Koşusunda Rahvan Atlar, Baş, Başaltı, Büyük Orta, Küçük orta, Deste boy, Dörtlü taylar, Üçlü taylar, İkili taylar, İthal atlar olmak üzere 9 dalda yapıldı. Yarışmalar kıyasıya mücadeleye sahne olurken izleyiciler heyecanla bu güzel organizasyonda keyifli dakikalar yaşadılar.

 

Yapılan yarışmalar öncesinde Yarışmaları izlemek üzere gelen Davetli, Misafir ve Vatandaşlar ile Tüm Yarışmacılara hitaben bir konuşma yapan Başkan Ellibeş, Rahvan at yarışlarının İlçe genelinde geleneksel bir hale getirildiğini belirterek, Yarışlara ilgi her geçen sene daha da artıyor. Gösterilen ilgi nedeniyle bizlerde bu sevince bu heyecana ortak olmak ve destek vermek için güzel çalışmalar hazırlıyoruz. Atlar Rahvan koşarak sonuca giderken bizlerde Halka hizmet sunmada aynı hızda hizmetlerimize devam ediyoruz dedi.

 

Kent oradaydı

 

Gölcük Belediyesi Rahvan At yarışları İhsaniye Koşusuna, AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Belediye Meclis Üyesi Levent Değirmenci, AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı Yöneticileri İdris Alp,Orhan Barış,AK Parti Gölcük İlçe Yöneticileri, Gölcük - D.dere Rahvan Atçılar ve Yetiştiricileri Kulübü Derneği Başkanı Osman Kalyoncu, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Özer, Belediye Birim Müdürleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaşlar iştirak ettiler.

 

Koşuların tamamlanmasından sonra yapılan Kupa töreninde yarışmalarda başarılı olan Yarışmacılara ve at sahiplerine Kupa ve Türk Bayrağı hediye edilirken ayrıca ödülleri de Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş tarafından takdim edildi.

 

Gölcük Belediyesi Rahvan At Yarışları İhsaniye koşusu sonuçları:

 

Baş atlar:     1. Mustafa Sertkaya,2.Mehmet Barut,3.Erkan Altay

Başaltı:        1. Bekir Er,2.Mustafa Dinçbaş,3.Hikmet Ürküt

Büyük orta: 1.Murat Tutar,2.Nihat Erbay,3.Selahattin Özdemir

Küçük orta: 1.İsmail Oka,2.Bedri Canbay,3.Ahmet Akıncı

Deste:          1.Dr.Burhan Çeçen,2.Mehmet Çavuşoğlu,3.Bedri Canbay

Dörtlü taylar: 1. Bedri Canbay,2.Mustafa Dinçbaş,3.Şevket Ergin

Üçlü taylar: 1.Mustafa Dinçbaş,2.Veysel Şimşek,3.Engin Kesdoğan

İkili taylar:  1.Zafer Çavuşoğlu,2.Mehmet Koçak

İthal atlar:   1.Mustafa Sertkaya,2.Mahmut Genelioğlu

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr