24 Haziran 2018 Pazar

Orta hasarlı ev sahipleri haydi belediyeye

Orta hasarlı ev sahipleri haydi belediyeye
Güncel Yazdır

Orta hasarlı binaların hak sahipleri belediyeye bekleniyor ve başvuruları halinde gerekli işlemlerin yapılması için işlemin çabuklaştırılması planlanıyor.

 İzmit’te 17 Ağustos 1999 Kocaeli depreminde orta hasarlı hale gelen ve daha sonra bunları onaran kişilerin İzmit Belediyesi’ne başvurmaları gerektiği açıklandı.

Başvurular bekleniyor

Belediye’nin Yapı Kontrol Müdürü Mehmet Öğretmen, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkılması gündemde olan orta hasarlı bina hak sahiplerini uyardı. Mehmet Öğretmen, “Büyükşehir Belediye Meclisi2nin aldığı son kararına istinaden 31.12.2009 tarihinden önce onarım ve güçlendirme ruhsatı almış, bu ruhsata uygun olarak orta hasarlı binasının onarım ve güçlendirme işlemlerini 31-12-2009 tarihinden önce tamamlamış olanlar hemen başvurabilirler. Ayrıca onarım ve güçlendirme işlemlerini projelerine uygun olarak tamamladıklarını ilgili PM Bürosu ya da TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesinden alacakları teknik raporla belgelendirerek Belediyemize başvurmaları gerekmektedir” dedi.  

Güçlendirme kullanım izin belgesi verilecek.

Öğretmen, “Başvurular 31 Aralık 2012 tarihine kadar yapılmak zorundadır. Belirtilen süre içinde Belediyemiz Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne başvuranlara yukarıda sayılan belgeler dışında başka bir belge, imza aranmaksızın ve her hangi bir harç, ücret alınmaksızın onarım güçlendirme kullanım izin belgesi verilecektir” dedi. Mehmet Öğretmen, İzmit’te 700’e yakın benzer bina bulunduğunu da söyleyerek ”Yıkılacak bina listesinde yer alan hak sahipleri belediyemizden alacakları belge ile Kocaeli Valiliği’ne başvurarak listeden isimlerini sildirebilecekler” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr