25 Eylül 2018 Salı
Global
Biyografi
Cihat Altunyuva

Cihat Altunyuva

CHP Eski Kocaeli İl Başkanı

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015

1956 yılında Adapazarı’nda doğdu. Sakarya-Arifiye İlköğretmen Okulu’nu 1974 yılında bitirdikten sonra 1977 yılında İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü’nün Sosyal Bilgiler Bölümü’nden mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Lisans Tamamlama Programını bitirerek Coğrafya öğretmenliğine geçiş yaptı.

Sakarya’nın Hendek İlçesindeki görevinin ardından 1980 yılında vatani görevini yedek subay olarak Isparta-Eğirdir Dağ Komando Okulu’nda tamamladı. Erzincan ve Kocaeli’de çeşitli eğitim kurumlarında öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinde bulunduktan sonra, 29 yıllık meslek yaşamından 2004 yılında emekli oldu. Mesleki yaşamı boyunca TÖB-DER, Eğit-Der, Eğitim-İş ve Eğitim-Sen gibi mesleki dernek ve sendikalarda üye ve zaman zaman yönetici olarak aktif görevlerde bulundu.
Emekli olduktan sonra CHP’ye üyelik başvurusu yapan Altunyuva, partinin İzmit İlçe ve Kocaeli İl başkanlıklarında Eğitim Komisyonu üyeliği ve başkanlığı görevlerinde bulunarak 2010 yılındaki İl Kongresinde İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve İl Sekreteri görevine getirildi. 2012 kongresi sonucunda da aynı görevlere gelen Cihat Altunyuva, İl Başkanı’nın 2015 seçimlerinde Milletvekilliği aday adaylığı için istifa etmesi sonrasında İl Yönetim Kurulu’nun oybirliği ile aldığı önerisi üzerine, CHP-MYK tarafından CHP Kocaeli İl Başkanlığına atanmıştır.Cihat Altunyuva evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Reklam

Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr