19 Ekim 2018 Cuma
Biyografi
Aziz Alemdar

Aziz Alemdar

Eski Derince Belediye Başkanı

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2014

1969 yılında Trabzon ili Of –Örtülü köyünde dünyaya gelen Aziz Alemdar, tahsil hayatına 1972 yılında ailece yerleştikleri Derince’de başlamıştır. İlköğretim ve lise tahsilini Derince’de tamamlayarak, Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmıştır.

 

Tıp doktoru olarak ilk görev yeri; SSK Adapazarı Hastanesi ve Sapanca Dispanseri olmuştur. Bir dönem Sapanca Belediyesi’nin doktorluğunu ve Sapanca Özel Vefa Polikliniği’nin de sahibi ve işletmeciliğini yapan Dr. Alemdar, daha sonraki yıllarda Sağlık Bakanlığı Sapanca Sağlık Ocağı Sorumlu Hekimliği ve Kocaeli Verem Savaş Dispanseri Başhekimliği görevlerinde bulunmuştur.

Dr. Alemdar son olarak Derince Sağlık Grup Başkanlığı görevini yürütmekteydi.

 

Sosyal, aktif ve girişimci kişiliğiyle tanınan Dr. Alemdar, profesyonel 2 ve 3. ligde Sakarya Sapanca Spor Yönetim Kurulu Üyeliği ve doktorluğu, Kocaeli Amatör Ligde Derince Belediye Spor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Derince Birlik Spor Klüp Başkanlığı yapmıştır.

Dr. Alemdar orta derecede almanca ve İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Reklam

Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr