16 Temmuz 2019 Salı
Biyografi
Şükrü Karabacak

Şükrü Karabacak

Darıca Eski Belediye Başkanı

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019

1963 yılında Bolu’da doğdu. İlk,orta ve lise öğrenimini Gebze’de tamamladı. Çevre ve peyzaj alanındaki lise öğreniminden sonra Anadolu Üniversitesi İş İdaresi bölümünü bitirdi. 1983 yılında bir kamu kuruluşunda başlayan çalışma hayatında atletizm antrenörü olarak sırasıyla Tekel, Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulüplerinde görev yaptı.

 

Ülkemize uluslar arası düzeyde başarılar kazandıran sporcular yetiştirdi. Bu çalışmalarından dolayı Milli Takım baş antrenörlüğüne getirildi.

 

Siyasi hayatına Ak Parti İlçe Teşkilatında kurucu yönetim kurulu üyesi sıfatıyla Halkla İlişkiler birim başkanı olarak başladı. 3 Kasım Genel Seçimlerinde Ak Parti milletvekili aday adayı oldu. Sonrasında Darıca Belde Teşkilatının oluşturulması görevini üstlendi.

1972 yılından beri Darıca bölgesinde yaşayan, peyzaj ve iş idaresi alanında öğrenim gören, tecrübe birikimi ve gözlemleri olan biri olarak her kesime hitap eden, sosyal, kültürel, sportif alanlarıyla sağlam bir alt yapının olduğu belde, mavisi ve yeşiliyle bütünleşmiş örnek bir şehrin hayalini halkımızla birlikte gerçekleştirmek arzusuyla Darıca Belediye Başkanlığı görevine talip oldu.

 

Adaylık döneminin sonunda 28 Mart 2004 yerel seçimlerinden başarıyla çıkarak Darıca Belediye Başkanı oldu. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinden de başarıyla çıkarak ikinci döneminde de Darıca Belediye Başkanlığını sürdürdü.

Reklam

Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem