18 Ekim 2018 Perşembe
Biyografi
Osman Kaymak

Osman Kaymak

Tunceli Valisi

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014

Tunceli Valisi Osman Kaymak, 1965 Bayburt Merkez Sancaktepe köyünde doğdu. Eğitimini Sancaktepe Köyü İlkokulu, Bayburt Ortaokulu, Bakırköy Kocasinan Lisesinde 1982 yılında bitirdi. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanarak kaydını yaptırdı. 1986 yılında bu fakülteden mezun olduktan sonra bir yıl İstanbul Barosuna bağlı olarak İstanbul Adliyesi'nde avukatlık stajını tamamladı. 1991 yılında Kaymakamlık kursunu başarı ile bitirerek Kütahya ilinde yeni kurulan Pazarlar ilçesine Kurucu Kaymakam olarak atandı. İki yıl süre ile bu ilçenin kurulması ile ilgili çalışmaları başarı ile tamamladıktan sonra mahrumiyet hizmeti yapmak üzere 1993 yılında Erzurum İli Narman İlçe Kaymakamlığına, bu görevi tamamladıktan sonra da 1995 yılında Malatya İli Battalgazi İlçe Kaymakamlığına atandı.

 

1998 yılında Niğde Vali Yardımcılığı'na atandı. 2000 yılında İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimini; Büyükşehir İlçe Yönetim Sorunları, Battalgazi İlçesi Örnek Olayı konulu tez çalışması ile tamamladı. Gölcük depremi sonrası deprem yaralarını sarmak üzere oluşturulan Kocaeli Valiliği Kriz Merkezi'nde 6 ay süreyle geçici görevlerde bulundu. İçişleri Bakanlığı, Sivil Savunma Genel Müdürlüğü ve Bayındırlık Bakanlığının açmış olduğu Hizmet içi Eğitim kurslarına katılarak Afet Sonrası Acil Yardım ve Koordinasyon konularında, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinin açmış olduğu Vali Yardımcıları Oryantasyon Seminerlerine katılarak sertifika aldı.

 

Battalgazi Kaymakamlığı görevi sırasında Malatya Valisi'nden, Kocaeli deprem bölgesindeki geçici görevinden dolayı Kocaeli Valisi'nden; Afyon deprem bölgesi geçici görevinden dolayı Afyon Valisi'nden ve Niğde Vali Yardımcısı olarak da Niğde Valisi'nden ve Suluova Kaymakamı olarak Amasya Valileri Hüseyin Poroy ve Erhan Tanju’dan Takdirname alarak ödüllendirildi. 2003 yılında Amasya İli Suluova İlçe Kaymakamlığına, 2006 yılında Elmadağ Kaymakamlığına, 2008 yılında İstanbul ili Eyüp Kaymakamlığına atandı. Ağustos 2013 tarihli müşterek kararname ile İzmit Kaymakamlığına atandı. Evli ve iki erkek bir kız çocuğu olan Osman Kaymak orta derecede İngilizce bilmektedir.

Reklam

Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr