18 Aralık 2018 Salı
Öztekin Kaşukci
Biyografi
Mehmet Öklü

Mehmet Öklü

Darıca Kaymakamı

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2013

10 Mayıs 1954 tarihinde Denizli-Tavas’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 1976 da bitirdi. Aynı yıl girdiği Kaymakamlık sınavlarını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğini seçti.

 

Karaburun, Başkale, Koçarlı, Tosya, İznik, Ceyhan Kaymakamlıkları ile Kars, Kırıkkale ve Adana Vali Yardımcılıkları görevlerinde bulundu. 1988-1989 yıllarında İngiltere’de yabancı dil eğitimi gördü. İngilizce ve Almanca bilen Öklü, rahmetli Kırgızistan Büyükelçisi Tölömüş OKAYEV’in girişimleriyle "İznik’te Kırgızlar" adlı şiiri bestelenmiş ve Kırgız Manaslarının repertuarlarında yer almıştır. Ayrıca orada Kaymakamlık yaptığı yıllarda kendisinin "Açık Hava Müzesi" olarak tarif ettiği şirin ilçe İznik’teki duygu ve düşüncelerini "İpek Yolunda İznik Molası" adıyla kitaplaştırmıştır. (1995) Adana Hava Limanı Mülki İdare Amiri iken 18 Haziran 2004 tarihinde Soma Kaymakamı olarak göreve başlayan Mehmet Öklü, Soma'da 4 yıl 2 ay süren Kaymakamlık görevinin sonunda İstanbul Şişli Kaymakamlığına burada süresini tamamladıktan sonra da Kocaeli Darıca Kaymakamlığına atanmıştır.

 

Mehmet Öklü, Bahar Öklü ile evli olup 3 çocuk babasıdır.

Reklam

Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu